Ana Sayfa / Bitcoin / 10 yıl Önce Bitcoin Almış Olsaydınız Şimdi Kaç Paranız Vardı ?
Bitcoin (virtual currency) coins placed on Dollar banknotes are seen in this illustration picture, November 6, 2017. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration

10 yıl Önce Bitcoin Almış Olsaydınız Şimdi Kaç Paranız Vardı ?

Hemen her gün bitcoin ile alakalı bir pişmanlık haberi duyuyoruz. Kimileri bundan 10 yııl önce iki pizzaya 10 bin bitcoin ödediği için pişmanlık duydu, kimileri ise bitcoinleri bozdurduğu için üç dükkan açabilecek paradan oldu. Bakalım siz 2009 yılında bitcoin almış olsaydınız ne kadar kar edecektiniz ?

Günümüzde zengin olmuş insanları incelediğimizde çoğunun bir maaş ve iş geliri ile zengin olmadıklarını görüyoruz. Hepsi de sermayelerini en akıllıca şekilde kullanarak para kazanmaya çalıştılar ve kazandılar. Peki bitcoin gerçekten akıllı bir yatırım aracı mıydı ? 2009’da bitcoin alıp da sıfırdan kaç kişi zengin oldu ?  2009 siz bitcoin alsaydınız ne kadar kazanırdınız ?

2009’da 10$’lık bitcoin alsaydınız  ne kadar kazanırdınız ?

Bildiğiniz gibi 2009 yılında 1 dolar yaklaşık 1,55  TL civarında idi.  Yani 10 dolar 15 TL ediyordu. Peki siz 15 TL ile kaç bitcoin alabilirdiniz ? 15 TL karşılığına yaklaşık 13 bin bitcoin alabilirdiniz. 2009’da bitcoine yapılan 15 TL’lik bir yatırımın bugünkü değeri 755 milyon TL ediyor.

Bitcoin, Ethereum, Ripple,

2009’da 1 aylık maaşınız ile bitcoin alsaydınız ne kadar kazanırdınız ?

2009 yılında asgari ücret 450 TL idi. Sıradan bir maaş günü aldığınız 450 lira maaşı harcamak veya dolara altına yatırmak yerine bitcoine yatırmış olsaydınız  390 bin bitcoin alabilirdiniz. 390 bin bitcoin ise şuan yaklaşık 22 milyar TL etmektedir. Bu para şuan sizde olsaydı Türkiye’nin en zengin ilk 10 ismi arasına girebilirsiniz. 

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Acil Durum: Bitcoin Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Acil Durum: Bitcoin’in Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Acil durum etiketiyle paylaşılan habere göre Bitcoin’in çöküşü borsalarla birlikte tetiklenebilir. Ulusal Alerji ve Bulaşıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.