Ana Sayfa / Bitcoin / 100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketi Heyecan Uyandırdı
100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketlenmesi Heyecan Uyandırdı
100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketlenmesi Heyecan Uyandırdı

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketi Heyecan Uyandırdı

Gece saatlerinde gerçekleşen ve 10.660 Bitcoin’i içeren transfer kripto para dünyasında heyecan uyandırdı. Whale Alert tarafından da paylaşılan bu Bitcoin hareketi için ödenen ücret ise sadece 0.45 dolar oldu.

Sosyal medyada büyük bir ilgi uyandıran bu hareketliliğin ardından Bitcoin piyasaları kısa süreli de olsa yükselişe geçti. Son 24 saate baktığımızda ise neredeyse değerini hiç değiştirmeyen kripto para lideri Bitcoin’in yazı hazırlandığı sıralarda 9.499 dolardan işlem gördüğünü belirtelim. Değerinde bir değişiklik yaşamayan Bitcoin’in aksine altcoin piyasaları çok daha hareketli görünüyor. Özellikle de son 24 saatte yüzde 5’i geçen büyüme oranıyla Etherum dikkatleri üzerine toplamayı başarmış durumda.  Yazının hazırlandığı sıralarda 234 dolardan işlem gören Etherum tekrardan gözünü 250 dolar seviyesine dikmiş gibi görünüyor. Son birkaç gündür bu çıkışın hazırlığını yapan en büyük 2. kripto para birimi konumundaki ETH yatırımcıları güzel sinyallerin peşine düştüler.

Bitcoin Son 3 Ay Tablo
Bitcoin Son 3 Ay Tablo

Bitcoin’de son 3 aylık tabloya baktığımızda tekrardan Mart ayının başlarındaki seviyeye doğru çıkış olduğunu görüyoruz. Mayıs ayının ortalarında 8.000 dolar seviyeleri görülmüş olsa da tekrardan çıkış trendiyle birlikte 9.500 dolar direnç noktasının kırılması başarıyla tamamlandı. Kripto para liderinde bundan sonraki seviye ise 10.000 dolar olarak belirlenmiş durumda. Yüksek bir direnç noktası ile karşı karşıya kalacağımız bu seviyenin aşılmasının kolay olmadığını belirtmek gerek. Ancak birçok analiste göre 9.500 dolar seviyesinde önemli bir destek seviyesi oluşturulabilirse 10.000 doları bulmak zor olmayacaktır. Son günlerde Bitcoin balinalarının sürekli olarak cüzdanlar arasında transferler yapmaları da piyasaları harekete geçirmiş durumda. Gece saatlerinde “1Lox7GiFiMunSuTCFZxZrkDUX5H3VTiLeq” adresinden “1JkCYwK8vkRY5hu4gtNCUy86PayDgHk2r7” adresine gönderilen 100 milyon dolar değerindeki Bitcoin işlemini buna iyi bir örnek olarak gösterebiliriz. Göndericinin ve alıcının bilinmediği transfer sosyal medya üzerinden araştırılmaya devam ediliyor. Merak edilen Bitcoin hareketi hakkında bir görüş ise kurumsal bir alıcı tarafından işlemlerin yapılıyor olması.

Discovery Science Kanalı Kripto Paralar Hakkında Belgesel Yayınlayacak

https://whale-alert.io/transaction/bitcoin/116a6cc66bdd0045a7d759d94da0fa46f7c2c084b64c6eb4b527fb2571b4d9b4/1

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bugün Yaptığı Çıkış İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bitcoin piyasasında işler halen durgun ilerlerken altcoin piyasaları onun aksine son 24 saat içerisinde oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.