Ana Sayfa / Altcoinler / 14 Ocak BTC, ETH, XRP, LTC, ADA, BCH, DOT, XLM, LINK ve BNB Fiyat Analizi
Bu Haftaya Damga Vuran 5 Altcoin Birimi
Bu Haftaya Damga Vuran 5 Altcoin Birimi

14 Ocak BTC, ETH, XRP, LTC, ADA, BCH, DOT, XLM, LINK ve BNB Fiyat Analizi

Advertisements

14 Ocak BTC, ETH, XRP, LTC, ADA, BCH, DOT, XLM, LINK ve BNB Fiyat Analizi

Yatırımcılar, Bitcoin fiyatı yatay bir aralıkta işlem gördükçe fonları belirli altcoinlere kaydırıyor.

En zengin 100 Bitcoin (BTC) adresi, son 30 gün içinde mevcut varlıklarına 334.000 Bitcoin ekledi. Bu hamle, balinaların ve kurumsal boyuttaki yatırımcıların düşüşü satın aldığının açık bir işaretidir.Olumlu bir işaret, çoğu kimsenin Bitcoin fiyatındaki son düşüşe tepki vermemiş olmasıdır. Bu, büyük yatırımcıların hızlı bir kazanç elde etmek yerine uzun vadede Bitcoin’de yükselişe geçtiğini gösteriyor.

Son rallinin önemli bir unsuru, satın alımların çoğunun geçmişte Bitcoin’i eleştiren kurumsal yatırımcılardan gelmesi. Oaktree Capital’in eş başkanı ve kurucu ortağı Howard Marks, Bitcoin hakkındaki önceki “şüpheci görüşünü” tekrar gözden geçirirken, liste muhtemelen daha da büyüyecek.

Marks, son yatırımcı notunda, oğlunun ailesi için anlamlı miktarda Bitcoin satın aldığını belirterek “şükürler olsun” dedi.

Birkaç kurumsal yatırımcı, merkez bankalarının genişlemeci para politikalarını eleştirdi, ancak şimdiye kadar, portföylerini korumak için öncelikle Altın’ı kullandılar. Altın portföylerinin küçük bir bölümünü bile Bitcoin’e kaydıranlar büyük kazançlar elde ediyor.

Böyle bir firma olan Ruffer Investment Kasım ayında Multi-Strategies Fund isimli fonunun %2,5’ini altından Bitcoin’e yeniden dağıttı ve o zamandan beri altın %4’lük bir geri dönüş sergiledi. Bitcoin, son düşüşün ardından bile hala yaklaşık %92 yüksek durumda.

Portföyün küçük bir yüzdesinde bile bu büyük kazançlar, benzerlerinden kolayca daha iyi performans gösterebilir. Rekabete ayak uydurmak için, daha önce satın almayı kaçırmış olabilecek kurumsal yatırımcılar, her yeni düzeltmede sessizce Bitcoin pozisyonları açabilir.

Birçok analist, kurumsal yatırımcı girişinin mevcut Bitcoin rallisini ilerlettiğini ve bu nedenle traderların büyük yatırımcıların tekrar satın aldığına dair sinyaller arayacağını öne sürdü.

BTC / USD

11 Ocak mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların agresif bir şekilde 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (32.705 $) altındaki düşüşü satın aldığını gösteriyor.

Ancak boğaların 12 Ocak’taki yükseliş trendini devam ettirememesi, ayıların her küçük rallide satmaya devam ettiğini gösteriyor.

Ayılar, boğalar onu savunmaya çalışırken fiyatı 20 günlük EMA’nın altına doğru kırmak ve sürdürmek istiyor. BTC / USD paritesi önümüzdeki birkaç gün içinde keskin bir şekilde toparlanmazsa, alıcıların teslim olmasına ve kısa vadeli traderların daha yüksek seviyelerde kalmasına neden olabilir.

Satış yoğunlaşırsa, BTC / USD paritesi 29.688.10 $’dan %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına düşebilir ve 50 günlük basit hareketli ortalamaya (24.983 $) gerileyebilir. Böyle bir hareket, yükseliş momentumunun zayıfladığını ve bunun birkaç günlük fiyat aralığına bağlı aksiyona yol açabileceğini gösterecek.

Öte yandan, parite mevcut seviyelerden geri dönerse, boğalar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaktır. Boğalar fiyatı 41.959.63 $’ın üzerine çıkarırsa momentum toplanabilir.

ETH / USD

Boğalar, 11 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (982 $) altındaki düşüş sırasında agresif bir şekilde Ethereum (ETH) satın aldılar. Ancak 12 Ocak’taki toparlanmayı sürdüremediler, bu da talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, olumlu işaret, boğaların bugün 20 günlük EMA’ya yeniden düşüşü satın almasıdır. Alıcılar şimdi fiyatı 1.150 doların üzerine çıkarmaya çalışacaklar ve başarılı olurlarsa ETH / USD paritesi 1.300 dolara yükselebilir. Bu direncin kırılması yükseliş trendini devam ettirebilir.

Aksine, parite düşüp 20 günlük EMA’nın altına inerse, düşüş 840.93 dolara ve ardından 50 günlük SMA’ya (732 $) kadar uzayabilir. Bu desteğin altında bir kırılma, ayıların oyuna geri döndüğünü gösterecek.

XRP / USD

XRP şu anda bir düşüş trendinde fiyat aralığına bağlı hareket ediyor. Fiyat 0.169 $ ile 0.384998 $ arasında değişiyor. Sabit 20 günlük EMA (0,30 $) ve orta noktanın hemen altındaki göreli güç endeksi (RSI), arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarabilirse, XRP / USD paritesi 0,384998 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, olası bir ters dönüşü gösteren ters bir baş ve omuz modeli oluşturacaktır.

Tersine, fiyat mevcut seviyelerden veya genel dirençten düşerse, parite birkaç gün daha fiyat aralığına bağlı kalabilir. 0.169 $’ın altındaki bir kırılma, düşüş trendini devam ettirebilir.

LTC / USD

Litecoin (LTC) 11 Ocak’ta 50 günlük SMA’dan (110 $) sıçradı, ancak boğalar fiyatı 12 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (142 $) üzerine çıkaramadı ve bu da daha yüksek seviyelerde satış yapıldığını gösteriyor.

Bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük seviyelerden alım yapılmasına işaret ediyor. Boğalar bir kez daha fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, LTC / USD paritesi 160 $​​’a ve ardından 180 $’a yükselebilir.

Bununla birlikte, ayılar 20 günlük EMA’yı başarıyla savunursa, parite birkaç gün için hareketli ortalamalar arasında ticaret yapabilir. Düz hareketli ortalamalar ve orta noktaya yakın RSI da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

ADA / USD

Cardano’nun (ADA) 11 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (0,247 $) güçlü toparlanması, traderlar düşüşte alım yaparken hissiyatın yükselişte kaldığını gösteriyor. Ancak 12 Ocak mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların savaşmadan pes etme ihtimalinin düşük olduğunu gösteriyor.

Bugünün iç gün mum çubuğu formasyonu, bir sonraki yönlü hareket hakkında kararsızlık olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı 0,3141252 doların üzerine çıkarabilirse, ADA / USD paritesi 0,3542857 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, 0,40 $’a yükselişe neden olabilir.

Bu yükseliş görünümü, paritenin mevcut seviyelerden veya genel dirençten düşmesi ve 20 günlük EMA’nın altına inmesi durumunda geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket fiyatı 50 günlük SMA’ya (0.186 $) çekebilir.

BCH / USD

Bitcoin Cash (BCH), 11 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (427 $) hemen altından toparlandı, ancak boğalar toparlanmayı sürdüremedi ve 12 Ocak’ta fiyatı 515.35 $’ın üzerine çıkararak daha yüksek seviyelerde satış yapıldığını gösterdi.

Bugün, boğalar 20 günlük EMA’yı tekrar savundular ve şimdi fiyatı 515,35 doların üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, BCH / USD paritesi ivme kazanabilir ve 631.71 $’a yükselebilir.

Tersine, yukarı hareket 515.35 $’dan düşerse, parite 20 günlük EMA’ya düşebilir ve önümüzdeki birkaç gün boyunca bu iki seviye arasında fiyat aralığına bağlı kalabilir.

DOT / USD

Polkadot (DOT), 11 Ocak’ta 7.1642 $’dan keskin bir şekilde yükseldiğinde, kırılma seviyesinin başarılı bir şekilde yeniden testini tamamladı. Gün içi düşük seviyelerdeki keskin toparlanma, fiyatı olumlu bir işaret olan 20 günlük EMA’nın (8,39 $) üzerine çıkardı.

DOT / USD paritesi, 12 Ocak’ta bir sonraki yönlü hareket hakkında kararsızlığa işaret eden bir iç gün Doji mum çubuğu formasyonu oluşturdu. Bu belirsizlik bugün yükselişe geçti ve boğalar şu anda yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor.

Yukarı hareket, 10 ila 10.68 dolarlık direnç bölgesinde dirençle karşılaşabilir, ancak boğalar fiyatı bunun üzerine itebilirse, parite 12.50 dolara yükselebilir. Tersine, eğer fiyat genel dirençten düşerse, parite birkaç gün için en yüksek seviyelerde konsolide olabilir.

XLM / USD

11 Ocak şamdanındaki uzun kuyruk, boğaların agresif bir şekilde 20 günlük EMA’ya (0,23 $) düşüşü satın aldığını gösteriyor. Stellar Lumens (XLM), 12 Ocak’ta toparlanmayı uzatmaya çalıştı, ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde kar alımını gösteriyor.

Boğalar şu anda fiyatı 0,2864 doların üzerinde tutmaya çalışıyor. Bunu yapabilirlerse, XLM / USD paritesi, bir engele çarpması muhtemel olan 0,35 $’a kadar hareket edebilir.

Fiyat bu dirençten düşerse, 0,35 ila 0,25 ABD doları arasında birkaç günlük fiyat aralığına bağlı eylem mümkündür.

Aksine, fiyat 0,2864 doların üzerinde kalamazsa, parite 20 günlük EMA’yı yeniden test edebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, avantajı ayıların lehine çevirebilir.

LINK / USD

Chainlink (LINK), 11 Ocak’ta 50 günlük SMA’nın (13,21 $) altına düştü, ancak ayılar bu zayıflıktan yararlanamadı ve bu da güçlü bir toparlanma ile sonuçlandı. Bugün yine altcoin 50 günlük SMA’dan sıçradı ve bu destekte güçlü bir satın alma olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı 15.50 $’ın üzerine çıkarırsa, LINK / USD paritesi 17.7777 $’a yükselebilir ve burada boğalardan sert bir dirençle karşılaşması muhtemeldir.

Düz hareketli ortalamalar ve orta noktanın hemen üzerindeki RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Fiyat 15.50 $’dan düşerse, parite birkaç gün için dar bir aralıkta konsolide olabilir. Fiyat yükselme çizgisinin altına düşerse, eğilim ayıların lehine dönecektir.

BNB / USD

Binance Coin (BNB), 11 Ocak’ta 35.69 $ desteğinden geri dönerek daha düşük seviyelerde birikime işaret etti. Bununla birlikte, boğalar 12 Ocak’taki toparlanmaya dayanamadı ve altcoin, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı düşündüren bir Doji şamdan modeli oluşturdu.

Alıcılar şu anda fiyatı 20 günlük EMA’nın (38,74 $) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, BNB / USD paritesi, düşüşün en son ayağının  %50 Fibonacci geri çekilmesine kadar 40.0997 $’a yükselebilir.

Bu seviyenin üzerinde, yukarı hareket 41.2944 $’dan %61.8 düzelmeye ve ardından 45.1620 $’a ulaşabilir.

Bununla birlikte, düz 20 günlük EMA ve orta noktanın hemen üzerindeki RSI, yakın vadede olası bir fiyat aralığına bağlı eylemi gösteriyor. Parite 35.0374 $’ın altına düşerse, trend ayıların lehine dönebilir.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Ripple Yöneticilerinden Ethereum, Altcoin ve Kripto Para Tahminleri

Advertisements Ripple Yöneticilerinden Ethereum, Altcoin ve Kripto Para Tahminleri Ripple (XRP)’ın üst düzey yöneticileri, 2021 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.