Binance %20 İndirim

150 bin Bitcoin’in aktarılabileceği söylentisi piyasayı korkuttu

150 bin Bitcoin’in aktarılabileceği söylentisi piyasayı korkuttu.

Mt. Gox vekilinin 150 bin Bitcoin’i 15 Ekim’de taşıyacağına dair spekülasyonlar giderek artıyor. Fakat çoğu faktör, geçmiş kayıtlar göz önüne alındığında bunun pek olası olmadığını gösteriyor.

Mt. Gox, 2011-2013 yılları arasında Bitcoin tarihindeki en büyük siber saldırıda 850 bin Bitcoin kaybetti. Mt. Gox vekili, iddiaya göre saldırıdan etkilenen kullanıcıların zararını tazmin etmek için 150 bin Bitcoin’i elinde bulunduruyor.

Yine de geri ödemelerin yapılabilmesi için aşılması gereken birçok engel bulunuyor. Geri ödeme süreci, 2019’dan beri birçok kez ertelendi ve yakın zamanda da başlayacak gibi görünmüyor.

The Mt.Gox trustee statement

Mt.Gox vekili açıklaması. Kaynak: Mtgox.com

Spekülasyonun nedeni ne?

Mt. Gox vekili, 30 Haziran’da resmi Mt. Gox internet sitesinde bir açıklama yayınladı. Eski kullanıcıların zararını tazmin etmekten sorumlu vekil, Tokyo Bölge Mahkemesi’nin son ödeme başvuru tarihini 15 Ekim’e kadarı uzattığını açıkladı.

Bazı yatırımcılar, açıklamaya dayanarak 150 bin Bitcoin’in aktarılabileceğini ve piyasayı etkileyebileceğini ileri sürdü.

Fakat vekilin kısa vadede elindeki Bitcoin’leri aktarmaması için iki önemli sebep var.

İlk olarak uzatılan tarih, geri ödeme değil geri ödeme için son başvuru tarihini temsil ediyor. Yani vekil, 15 Ekim’de yatırımcılara ödeme yapmayacak, yalnızca bir geri ödeme planı oluşturacak.

İkinci olarak vekil, geçtiğimiz yıl sürekli olarak erteleme talebinde bulundu. Benzeri açıklamalar Nisan 2019 ve Mart 2020’de de yapılmış ve tarih daha sonra ertelenmişti.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.