17 Milyar Dolarlık Servete Sahip Bitcoin Zenginleriyle Tanışın

Advertisements

Çarşamba günü Forbes, Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapan en zengin insanların listesini yayınladı. Listedeki kişilerin çoğu, Bitcoin gibi kripto para birimlerini destekleyen, blok zincirdeki (Blockchain) en büyük şirketlerin kurucuları ve CEO’ları.

Her ne kadar bu sayı günlük olarak kripto para piyasasındaki fiyat dalgalanmalarıyla dalgalansa da, servetleri 17 milyar dolardan fazla ve 24 milyar dolara kadar çıkıyor.

Geçtiğimiz yıl benzeri görülmemiş kazanımlar getiren Bitcoin, Ethereum ve Ripple sırasıyla % 1,300, % 8,000 ve % 32,000 değer kazanmış, ancak son haftalarda önemli ölçüde değer kaybettiler.

Cuma öğleden sonra Bitcoin Ocak ayından bu yana %28 oranında düştü. Bitcoin, Pazartesi günü Aralık ayı sonlarında kaydedilen 20.000 $ ‘dan yaklaşık %64 düşüşle 6.000 $’a kadar geriledi. Salı itibarıyla, tüm dijital para birimlerinin toplam değeri, 7 Ocak’taki zirveden %61 azalarak 826 milyar dolardan 320 milyar dolara kadar düştü.

Çarşamba günü Forbes dergisi, kripto para sektöründe en zengin kişilerin listesini yayınladı. Değerler, 19 Ocak itibariyle kripto para birimlerinin fiyatına dayanan tahminler.

Dünyanın en zengin Bitcoin milyarderleriyle tanışın:


38 yaşındaki Valery Vavilov, 2011’de Bitcoin madencilik şirketi BitFury’yi kurdu ve yaklaşık 800.000 Bitcoin madencilik cihazı aldı ve 400 kişiye istihdam sağladı. Serveti 500 milyon dolar ile 700 milyon dolar arasında.

valery-vavilov

 

 


Brock Pierce, Coinbase ve Tether gibi kripto para bazlı şirketlerin tonlarını finanse etmeye yardımcı oldu. 700 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında servete sahip.

Brock-Pierce


43 yaşındaki Anthony Di Iorio, Ethereum blok zinciri platformunu ve kripto para cüzdanı Jaxx’ı kurdu. Ayrıca Qtum, Vechain ve ZCash’a yatırım yapmıştır. Sahip olduğu servet, yaklaşık 1 milyar dolar.

Anthony-di-Iorio


Kripto para odaklı özel bir yatırım şirketi olan Tally Capital’i kuran Blockchain temelli ​​Bloq’un kurucu ortağı Matthew Roszak, Bitcoin yatırımına erken başlayan bir yatırımcıydı. Şu anda 900 milyon dolar ila 1 milyar dolar arasında kripto paraya sahip.

Matthew-Roszak


Dijital para birimi borsası Coinbase’in 35 yaşındaki CEO’su Brian Armstrong, 900 milyon dolar ila 1 milyar dolar arasında bir kripto para servetine sahip.

Brian-Armstrong


Matthew Mellon, 54 yaşındaki bir yatırımcı ve Mellon bankacılık servetinin varisi, Ripple’a yatırım yaptı. Şu anda 900 milyon dolar ila 1 milyar dolar arasında dijital para servetine sahip.

Matthew-Mellon


İkiz kardeş Cameron ve Tyler Winklevoss, 900 milyon dolarla 1.1 milyar dolar arasında kripto para servetine sahipler. İkili, Bitcoin’e erken yatırım yapan kişiler arasında ve 2015 yılında dijital para birimi borsası Gemini’yi kurdular.

ikizler


Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın 41 yaşındaki kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, 1 milyar ila 2 milyar dolar arasında bir kripto para yatırımına sahip.

zhao


Eskiden Goldman Sachs’da icracı olan Ethereum’un kurucu ortağı olan Joseph Lubin, 1 milyar dolarla 5 milyar dolar arasında kripto paraya sahip.

Joseph-Lubin


57 yaşındaki Ripple’in kurucu ortağı Chris Larsen, 7.5 milyar dolar ila 8 milyar dolar arasında bir kripto para servetine sahip. Sahip olduğu serveti öncelikle 5.2 milyar değerinde XRP, yani Ripple’dan oluşuyor.

Chris-Larsen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.