Ana Sayfa / Analizler / 2021 Neden Bitcoin İçin Tarihi Bir Yıl Olacak? İşte Uzman ve Analist Görüşleri…
bitcoin

2021 Neden Bitcoin İçin Tarihi Bir Yıl Olacak? İşte Uzman ve Analist Görüşleri…

Advertisements

2021 Neden Bitcoin İçin Tarihi Bir Yıl Olacak? İşte Uzman ve Analist Görüşleri…

Uzmanlara göre, kurumsal yatırımlarla katalize edilen son Bitcoin rallisi devam edebilir ve BTC fiyatı, önümüzdeki yıl rekor seviyelere ulaşabilir. Popüler uzman ve analistlere göre, 2021 yılı Bitcoin için tarihi bir yıl olabilir. Peki 2021 yılını farklı kılan nedir?

Popüler uzman ve analistlere göre, 2021 yılı Bitcoin için tarihi bir yıl olabilir

Bitcoin‘in fiyatı kısa süre önce 18.000 dolarlık destek seviyesinin altına düştü, ancak düşüşe rağmen ralli hala umut verici görünüyor. Çünkü BTC, düşüşün ardından sert yükseldi ve 19.000 dolarlık kritik seviyeyi dahi kırdı. Uzmanlara göre, Bitcoin için artan talebin arkasında, kurumsal yatırımcı akını var. Örneğin; Grayscale, bu yıl dördüncü çeyrekte büyük bir artışla Bitcoin Trust’a katkıda bulundu.

Ünlü Analist: Bitcoin Tesla Gibi Hareket Ederse 125.000 Dolara Ulaşacak

Pantera’nın bildirdiği gibi, kurumsal olarak benimsenmesi nedeniyle Bitcoin’e olan talep, kripto para biriminin sınırlı arzı ile birleştiğinde, hızla arttı. Artan talep, Bitcoin fiyatının hızla yükselerek kritik direnç seviyelerini aşmasını sağladı. Ayrıca Bitcoin satın aldığını açıklayan milyarder yatırımcılar ve büyük şirketler, lider kripto paranın fiyatını güçlü yükseltti. Bu nedenle uzman ve analistler, BTC’deki artışın 2021 yılında da artan bir hızla devam etmesini bekliyor. Popüler uzman ve analistlere göre, 2021 yılı Bitcoin için tarihi bir yıl olabilir.

Son Bitcoin rallisi ile 2017’deki ralli arasındaki fark nedir?

Kurumsal benimsenme, Bitcoin’in yeni rallisinde büyük bir katalizör gibi görünüyor. Bireysel yatırımcılar Bitcoin satın almak için yeni fırsatlara sahip. Çünkü PayPal ve Square, kripto para alım ve satımı için uygun bir platform sunuyor. Uzmanlar, 2020 rallisinin diğer rallilerden farklı olduğunu belirtiyor, çünkü kurumsal yatırımcı kaynaklı olduğuna inanılıyor.

Son Dakika: Bitcoin 19.000 Dolar Seviyesini Aştı!

2017’ye bakıldığında ise durum farklı görünüyor. Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara, kripto para birimini HODL eden bireysel yatırımcılar ve FOMO’ya kapılan yatırımcılarla ulaştı. Bu ralli ile üç yıl önceki ralli arasındaki temel fark, Bitcoin satın alan yatırımcılarla ilgili. Bitcoin hala değişken bir varlık olsa da kripto para yıl boyunca istikrarlı fiyat hareketleri de sergiledi. Son dönemlerde Bitcoin, küresel ekonominin mücadele içerisinde olduğu dünyada sağlıklı bir büyüme yaşadı.

Michael Novogratz: 2021 Bitcoin fiyatı için 2020’den “daha iyi” bir yıl olacak

Uzmanlara göre, lider kripto para birimi güçlü bir büyüme ve istikrarlı bir destek görmeye devam ederse, önümüzdeki yıl yeni zirveleri kaydedebilir. Analistlere göre, sağlıklı bir artış gösteren Bitcoin fyatı rekor seviyeleri görebilir. Bitcoin boğası ve ünlü milyarder Michael Novogratz’ın belirttiği gibi, 2021 Bitcoin fiyatı için 2020’den “daha iyi” bir yıl olacak.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Ripple Yöneticilerinden Ethereum, Altcoin ve Kripto Para Tahminleri

Advertisements Ripple Yöneticilerinden Ethereum, Altcoin ve Kripto Para Tahminleri Ripple (XRP)’ın üst düzey yöneticileri, 2021 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.