Binance %20 İndirim

2021’in Başında Bitcoin Alanlar Şimdi Ne Durumda?

Kripto para piyasalarına yeni katılanlar için, ana kripto para birimi için dip olan piyasa değeri ile Bitcoin (BTC) satın almak mantıklı görünüyor. Peki, 2021’in başında Bitcoin satın alanlar şimdi ne durumda?

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’ya göre, 2021’in başlarında BTC’ye yeni gelenler hala su altında (zarar durumunda). Bu yatırımcıların toplam tamamlanmış piyasa değerinin %75’ini oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

Kripto para piyasası takip sitesi CoinMarketCap, BTC fiyatının son 24 saatte %7 artarak 23.408 dolara yükseldiğini gösteriyor. Bu aynı zamanda geçen haftaya göre BTC fiyatının %20.25 yükselmiş olduğu anlamına da geliyor. BTC ayrıca Ethereum (ETH) fiyatına karşı da %3,99 değer kazanmayı başardı.

2021’in başlarında yatırım yapan BTC yatırımcılarının kayıplarını telafi etme ve potansiyel olarak kâr etme şansı var mı?

BTC/USDT için haftalık grafiğe bakıldığında, BTC’nin fiyatı 2021’in başlarında 33.000 dolardan açıldığını görüyoruz. BTC’nin mevcut fiyatına göre, bu dönemde satın alan yatırımcılar yazı yazılırken yaklaşık %29,18 oranında zarardalar.

BTC’nin fiyatı bu hafta yükselse de BTC’nin bir boğa koşusuna dahil edilip edilmediğini söylemek için henüz çok erken. Sorun şu ki, bu ayı piyasasında bir direnç seviyesi olan 9 EMA çizgisine ulaştığında biraz ivme kaybetmiş görünüyor.

BTC 9 EMA seviyesinin üzerine çıkarsa ve tersine dönebilirse, bir sonraki engel 20.000 dolar civarındaki 20 EMA seviyesidir.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Bitcoin Madencilik Faaliyetleri Artışını Sürdürüyor

Bitcoin fiyatlarındaki son iki haftadaki son artış, BTC madencilerini platformlarını açmaya zorlamış durumda. Bitcoin fiyatı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.