Binance %20 İndirim

22 Temmuz Bitcoin (BTC) Analiz: Bu Seviyelere Dikkat!

Bitcoin fiyatı, aşırı düşüşten yükselişe doğru büyük bir duyarlılık değişikliği görmüş durumda. Henüz denklemde yeterince para akışı olmasa bile, özellikle trend son on günkü gibi devam ederse, BTC yakında istenilen seviyeye ulaşabilir.

Bitcoin fiyatı yükselecek mi?

Bitcoin fiyatı 17.578 – 21.710 dolar aralığını kırdı ve 13 Temmuz ile 20 Temmuz arasında %28 değer kazandı. Hareket ayrıca direnç seviyesini 22.844 dolara itti ve şu anda destek noktasına doğru ilerlemekte.

BTC’nin bu eğilimi sürdürme ve 25.000 dolarlık psikolojik seviyeye ulaşma şansı, özellikle Bitcoin fiyatı 22.844 doların üzerinde kalmayı başarırsa oldukça yüksek görünüyor. Bazı senaryolarda, bu ralli aşırı alım bölgesine 26.768 dolardan 29.287 dolara kadar olan seviyeye uzanabilir.

Bu alan muhtemelen Bitcoin fiyatının yerel olarak zirve yapacağı yer olacaktır. Yukarıda belirtilen direnç seviyesi nedeniyle bu seviyenin üzerinde herhangi bir hareket olası görünmüyor.

Bu yükseliş senaryosu mantıklı olsa da, güçlü momentum tutulursa Bitcoin ve yatırımcılarının beklentisi ters yöne gidebilir. Böyle bir durumda BTC ayıları gücü devralır ve 21.710 dolar destek seviyesinin altında bir günlük mum oluşturursa, söz konusu senaryoyu geçersiz kılacaktır. Açıkçası, bu gelişme, son rallinin 17.578-21.710 dolar aralığının üzerinde bir sapma olduğunu gösterdiği için BTC satın alan yatırımcılar için iyiye işaret etmeyebilir.

Yatırımcıların dikkat etmesi gereken ilk seviye, Pazartesi gününün en düşük seviyesi olan 20.750 dolar, bu da kabaca haftalık 20,845 dolarlık açılışa tekabül ediyor. Düşüş momentumu güçlü kalırsa, bu düşüş 19.644 dolarlık bariyeri veya bandın orta noktasını yeniden test edebilir.

Satış baskısının çok arttığı bazı durumlarda, bu düzeltme 17.578 doların altında satış anlamına dahi gelebilir.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Elinde 900 Milyon Dolarlık Shiba Inu Bulunduran Balina Dikkat Çekti

Shiba Inu Fiyatında Yükseliş Sürecek mi? 26 Kasım SHIB Analiz

Shiba Inu fiyatı, iki hafta sonra sıkı bir konsolidasyon aralığından çıktı ve bu da bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.