Ana Sayfa / Altcoinler / 23 Ağustos 2020 : Chainlink (LINK) Fiyat Analizi
Binance %20 İndirim
Chainlink Adeta Uçuyor | İlk 10 Kripto Para Arasına Girmeyi Başardı
Chainlink Adeta Uçuyor | İlk 10 Kripto Para Arasına Girmeyi Başardı

23 Ağustos 2020 : Chainlink (LINK) Fiyat Analizi

23 Ağustos 2020 : Chainlink (LINK) Fiyat Analizi

Son ayların en popüler kripto para birimlerinden birisi olan Chainlink (LINK) son günlerde ciddi bir düşüş yaşamaya başlamıştı. Başarılı altcoin bu düzeltmeden sonra toparlandı ve tekrar 15 dolar seviyelerine yükseldi. Analistlere göre LINK’in ne yöne devam edeceği yaşanacak kırılmalara bağlı. Fakat genellikle kripto para biriminin hareketine olumlu anlamda bakan analistlerin sayısı daha fazla.

Alanında uzman analist Crypto Michael, Chainlink üzerine tahminlerde bulundu. Analist, LINK’in 14-14.5 dolarlık seviyesini koruması halinde tekrardan 17 dolar ve üzerine doğru yükselebileceğini ifade etti.

Michael, önceki günse diplerden LINK satın alınmasını ve kripto para biriminin satılmaması gerektiğini ifade etmişti:

“İşte başlıyoruz, dün geceden beri %20 oranında bir sıçrama yaşandı. Dipleri satın alın, satmayın. Dirençlerde satış yapın. İlk direnç bölgesi olan 16 dolara yaklaştık.”

Düşüş mü Geliyor, Yükseliş mi?

Usta analist Denys Serhiichuk, LINK’in bir önceki haftaya göre %15 oranında düşüş yönünde fiyat değişikliği yaşadığını dile getirdi.  Bununla birlikte, Chainlink (LINK) henüz destek sıçrama seviyesine ulaşmadı. Satış hacmi yüksek, bu da alıcıların geri dönüş yapmaya hazır olmadığı anlamına geliyor. Altcoin, en yakın hedefi 12 dolar olan düşen bir kanalda işlem görüyor. Boğalar, 12 dolarlık seviyenin yanlış bir şekilde kırılması durumunda inisiyatifi ele geçirebilir. Başka bir durumda, satıcılar pazara hakim olmaya devam edecektir.

CoinMarketCap verilerine göre Chainlink, son 24 saatlik dönemde %1 oranında artışla 14.91 dolar civarında işlem görüyor. Bilindiği üzere yılbaşından bugüne kadar, Chainlink USD karşısında neredeyse %772.16 arttı.

En Yüksek Seviyesini Gördü

Araştırma şirketi Santiment’e göre LINK, günlük aktif adreslerde dün tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bu, onu 13,49 dolara düşüren bir #altcoin düşüşüyle ​​birlikte meydana geldi. Şimdi 16.10 dolara dönülürse klasik yükseliş eğiliminin meyve vermeye  başlayabileceği iddia ediliyor.

Analistlere göre boğalar şu anda 14 dolarlık seviyeyi savunmaya çalışıyor. Popüler DeFi kripto para birimi yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 14.84 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Chainlink Nedir? Ne İşe Yarar?

Chainlink (LINK), akıllı sözleşmeleri gerçek dünyadaki verilerle bağlamayı amaçlayan merkezi olmayan bir oracle ağıdır. Chainlink, Steve Ellis ve Sergey Nazarov tarafından geliştirildi. Chainlink Eylül 2017’de bir ICO düzenledi ve toplam 1 milyar LINK token arzıyla 32 milyon dolar topladı. Chainlink merkezi olmayan oracle ağına özgü kripto para birimi LINK, node (düğüm) operatörlerine ödeme yapmak için kullanılıyor.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

celsius network

Celsius (CEL) Bir Haftada Yüzde 300 Değerlendi

Son günlerde adından sıkça söz edilen Celsius (CEL) bir haftada %300 değer kazanmış durumda. Son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.