Ana Sayfa / Altcoinler / 24 Kasım BTC, ETH, XRP, LINK, LTC, BCH, DOT, ADA, BNB ve BSV Fiyat Analizi

24 Kasım BTC, ETH, XRP, LINK, LTC, BCH, DOT, ADA, BNB ve BSV Fiyat Analizi

Advertisements

24 Kasım BTC, ETH, XRP, LINK, LTC, BCH, DOT, ADA, BNB ve BSV Fiyat Analizi

İşlem hacimleri Ethereum, XRP ve diğer büyük hacimli altcoinlere geçtikçe Bitcoin birkaç gün daha konsolide olabilir.Bitcoin (BTC), son birkaç haftadır mevcut kripto rallisine liderlik ediyor. Bu durum BTC hakimiyetini 3 Eylül’de %56’dan 18 Kasım’da %67’ye çıkardı. Ancak sonrasında eylem sırası altcoinlere geçince Bitcoin hakimiyeti ivme kaybetti. ve %62,3’e düştü.

Uzun vadeli hiçbir boğa piyasası tek bir lider tarafından yönetilemez. Lider bir konsolidasyona veya küçük bir düzeltmeye girdiğinde, diğerleri liderlik ederken periyodik rotasyonlar olur. Bitcoin kazançlarını sindirirken ralliyi yöneten Ethereum (ETH) ve XRP ile benzer bir rotasyon şu anda kripto piyasalarında gerçekleşiyor.

Mevcut boğa aşaması olgunlaştıkça ve beklentiler daha da yükselişe geçtikçe, hareketin büyük bir bölümünü kaçıran birkaç trader, boğa koşusunda yükselmeyen düşük performans gösteren varlıkları satın almaya başlayabilir.

Bu aşama genellikle bir zirveyi işaret eder. Bu nedenle, traderlar düşük performans gösteren kripto paraları izleyebilirler. Uçmaya başladıklarında bu, kâr ayırma ve paranızla kaçma zamanının geldiğinin bir işareti olabilir.

Yükseliş trendinin devam edip etmeyeceğini veya kısa vadeli bir düzeltmenin yakında gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini belirlemek için ilk 10 kripto para birimini analiz edelim.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC) şu anda güçlü bir yükseliş trendinde küçük bir düzeltmeye tanık oluyor. Genellikle, güçlü bir trenddeki gerileme, trendin yeniden başlamasından önce bir ila üç gün sürer.

Boğalar, 52 haftanın en yüksek seviyesi olan 18.965.75 $’dan fazla uzaklaşmadıkları için bu durum, traderların yükseliş trendinin devam etmesini bekledikleri için pozisyonlarını kapatmak için acele etmediklerini gösteriyor.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki göreceli güç endeksi (RSI), boğaların komuta ettiğini gösteriyor. 18.965.75 $’ın üzerindeki bir kırılma, psikolojik bir direnç görevi görebilecek olan 20.000 $’lık bir ralliye neden olabilir.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı 20.000 $’ın üzerine çıkarabilirse, BTC / USD kuru bilinmeyen bölgeye girecek ve dikey olarak yükselebilir. Genellikle böyle bir aşamadan sonra keskin bir düzeltme beklenebilir.

Fiyat mevcut seviyelerden düşerse ve ayılar pariteyi 16.657 $’dan 20 günlük üssel hareketli ortalamanın altına düşürürse, bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum (ETH), boğaların 20 Kasım’da fiyatı 488.134 doların üzerine çıkarmasının ardından ivme kazandı. Ayılar 22 Kasım’da ralliyi durdurmaya çalışsa da boğalar düşüşleri agresif bir şekilde satın aldı.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI 80’e yakın, bu da boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Yükseliş trendi, psikolojik 600 dolar seviyesinin kırılmasıyla bugün yeniden başladı. Bir sonraki direnç 625 dolar seviyesinde ancak boğalar fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarabilirse, ETH / USD kuru 800 dolara yükselebilir.

Ancak, geçtiğimiz birkaç günün keskin gidişatının ardından parite 625 $’da durabilir ve bir sonraki trend hareketi başlamadan önce birkaç gün boyunca kazançları sindirebilir.

XRP Fiyat Analizi

XRP, mevcut kripto boğa koşusu sırasında düşük performansı telafi etmek için acil bir durumda görünüyor. 22 Kasım’daki Doji şamdanından sonra, boğalar bugün hakimiyetlerini ortaya koydular ve fiyatı 0,50 dolarlık direncin üzerine çıkardılar.

0.60 $’da küçük bir direnç var, ancak boğalar fiyatı bunun üzerine çıkarabilirse, XRP / USD kuru 0,78 $’a yükselebilir.

RSI’da aşırı alım seviyeleri, yükseliş trendinin ilk aşamalarında yükseliş işareti iken, 90’ın üzerindeki bir okuma panik alımını gösteriyor. Genellikle, bu tür çılgın satın alma dönemlerini keskin bir düzeltme veya konsolidasyon izler.

22 Kasım gününün en düşük seviyesi olan 0.40 $ ‘ın altında bir kırılma, satışı yoğunlaştırabilir ve yükseliş momentumunun sona erdiğini işaret edebilir.

LINK Fiyat Analizi

Chainlink (LINK) şu anda bir yükseliş trendinde. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların komuta ettiğini gösteriyor. Ters baş ve omuzlar kurulumunun kırılımının desen hedefi 19.2731 $’dır.

Ancak, ayıların başka planları olması muhtemeldir. Yukarı hareketi durdurmaya ve fiyatı 13,28 $’lık kırılma seviyesinin altına çekmeye çalışacaklar. Eğilim, fiyatı 11,80 doların altına düşürebilir ve sürdürebilirlerse, ayılar lehine eğilecektir.

Öte yandan, LINK / USD kuru 13.28 $ ‘dan geri dönerse, talebin daha düşük seviyelerde olduğunu gösterecektir. Boğalar daha sonra yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaklar.

Litecoin Fiyat Analizi

84.3374 dolar seviyesinin yakınında devam eden zorlu bir savaş var. Ayılar fiyatı altına çekmeye çalışırken boğalar Litecoin’i (LTC) bu seviyenin üzerinde tutmaya çalışıyor.

22 Kasım mum çubuğundaki uzun kuyruk, düşük seviyelerde güçlü alım gösterirken, bugünün mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek seviyelerde satış gösteriyor. Bu, LTC / USD kurunu birkaç gün aralığa bağlı tutabilir.

Bununla birlikte, yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Fiyatı 90 doların üzerine çıkarabilirlerse, yükseliş trendinin bir sonraki ayağı 100 dolara çıkabilir.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 78 doların altına çekebilirse parite 20 günlük EMA’ya (71 $) düşebilir. Böyle bir hareket, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterecektir.

Bitcoin Cash Fiyat Analizi

Bitcoin Cash (BCH), 21 Kasım’daki genel direncin üzerine 280 $’a yükseldi. Ayılar, 22 Kasım’da fiyatı 280 $’ın altına çekerek bu yukarı hareketi taklit etmeye çalışsa da, daha düşük seviyeleri sürdüremediler. Bu, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor.

Boğalar fiyatı 312,52 doların üzerine çıkarabilirse, BCH / USD kuru 338 dolara ve ardından 353 dolara yükselebilir. Ayılar bu bölgede güçlü bir savunma yapabilir, ancak boğalar bu engeli aşabilirse, momentum toparlanabilir.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede yer alıyor. Bu da alıcıların kontrolü ellerinde tuttuğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 280 doların altında tutarsa, bu yükseliş görüşü geçersiz olacaktır.

Polkadot Fiyat Analizi

Polkadot (DOT), 21 Kasım’da 5.5899 $ ‘dan sert genel direncin üzerine çıktı. Ancak, ayılar fiyatı 22 Kasım’da 5.5899 $’ ın altına çekti ancak daha düşük seviyeleri kaldıramadı. Bu, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor.

Boğalar, fiyatı 5,8453 $’lık genel direncin üzerine çıkararak yeni bir yükseliş trendi başlatmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, DOT / USD kuru 6.8619 $’a yükselebilir.

Yükselen 20 günlük EMA (4,81 $) ve aşırı alım bölgesi yakınındaki RSI, boğalara bir avantaj sunuyor.

Ayılar fiyatı 5.5899 doların altına çeker ve ardından pariteyi 4.95 doların altına indirirse bu olumlu görüş geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, mevcut kopuşun bir boğa tuzağı olduğunu gösterecektir.

ADA / USD

Cardano (ADA) 20 Kasım’daki 0,1142241 $ direncini kırdı ve kapadı. Bu, fiyatı genel dirençlerin üzerine kolayca iten boğalardan agresif alımları çekti.

ADA / USD kuru bugün 52 haftanın en yüksek seviyesine yükseldi, ancak ayılar mevcut yükseliş trendini 0,1550 $ dirençte durdurmaya çalışıyor. Önceki üç olayda, RSI 80’e yaklaştığında parite birkaç gün konsolide olmuştu.

Bu nedenle, 0.1550 $’lık genel direncin yakınında birkaç günlük menzile bağlı eylem mümkündür. Boğalar fiyatı 0.1550 doların üzerine çıkarabilirse, ralli 0.20 dolara kadar uzayabilir. Parite mevcut seviyelerden düşerse ve 0.128 $’ın altına kapanırsa, bu yükseliş görünümü geçersiz olacaktır.

Binance Coin

Binance Coin (BNB) 21 Kasım’da 27.30 $ ile 28.97 $ aralığının üzerine çıktı ve kapandı, ancak boğalar bu güçten yararlanamadı ve fiyatı 32 $’a çıkardı. Bu, ayıların satışını çekti ve 22 Kasım’da fiyatı 28.97 doların altına çekmeye çalıştılar ancak başarısız oldular.

Boğalar yine fiyatı 25.6652 $ ile 32 $ aralığının zirvesine doğru itmeye çalışıyor. Fiyat, genel dirençten 32 $’a düşerse, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğine işaret edecek ve birkaç gün daha fiyat aralığına bağlı eylem olasılığı muhtemeldir.

Aksine, eğer boğalar fiyatı 32 $ ile 33.3888 $ direnç bölgesinin üzerine çıkarabilirse, BNB / USD kuru, yolculuğun bir sonraki ayağına, onu tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıyabilecek 39.5941 $ ‘a başlayabilir.

Bitcoin SV Fiyat Analizi

Bitcoin SV (BSV), 21 Kasım’da 181 dolarlık genel direncin üzerine çıktı ve bu, fiyatın Eylül başından bu yana takılı kaldığı 146 ila 181 dolar aralığından bir kırılmaya işaret etti.. Bir aralıktan ayrıldıktan sonra, ayılar genellikle yükseliş hareketini taklit etmeye çalışırlar ve bunu 22 Kasım’da yapmayı denerler.

Bununla birlikte, boğalar satın almak için daha düşük seviyeleri kullandılar ve şu anda 227 $’a ulaşabilecek yeni yukarı hareketi sürdürdüler ve bu seviye de ölçeklenirse, ralli 258 $’a kadar uzayabilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat tekrar mevcut seviyeden düşerse, BSV / USD kuru 181 $ ile 194 $ arasında fiyat aralığına bağlı kalabilir.

Trend, fiyatı 181 doların altına düşürebilir ve sürdürebilirlerse, ayılar lehine eğilecektir. Böyle bir hareket, agresif boğaları hazırlıksız yakalayabilir ve hareketli ortalamalarda bir düşüşe neden olabilir.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Usta Analist Altcoin Tahmini İle Umutlandırdı

Yeni haftada takip edilmesi gereken 5 kripto para

Advertisements Yeni haftada takip edilmesi gereken 5 kripto para Bitcoin’in kısa konsolidasyon dönemi, belirli kripto para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.