Binance %20 İndirim

24 Nisan BTC, ETH, BNB, XRP, DOGE, ADA, DOT, UNI, LTC ve BCH Fiyat Analizi

24 Nisan BTC, ETH, BNB, XRP, DOGE, ADA, DOT, UNI, LTC ve BCH Fiyat Analizi

Ethereum ve BNB trendi bozmaya çalışırken Bitcoin fiyatı satıcıların baskısı altında kalmaya devam ediyor.Bitcoin fiyatı 50.000 doların altına düştüğü için, ana akım medya, Biden yönetiminin sermaye kazancı vergisini yılda 1 milyon dolardan fazla kazanan insanlar için mevcut % 20’den % 39.6’ya çıkarmayı önerdiği raporlarıyla piyasadaki satışın tetiklenebileceğini vurguladı.

Öte yandan, Türk kripto borsası Thodex’in 391.000 kullanıcısını etkileyen durumu ve borsa sahibi Faruk Fatih Özer tarafından yapılan açık bir çıkış dolandırıcılığı söz konusu. Sahibinin yaklaşık 2 milyar dolarlık kripto varlıkla ülkeden kaçmış olabileceği söylentileri dolaşıyor.

ABD hisse senedi piyasaları da vergi artışı söylentilerinin yatırımcıları sarsmasıyla 22 Nisan’da satış yaşadı. Ancak S&P 500 bugün keskin bir şekilde geri döndü ve bu da piyasa katılımcılarının haberleri önemsemediğini gösterdi.

Düşüşten sonra, yatırımcıların aklındaki bir sonraki büyük soru, düzeltmenin derinleşip derinleşmeyeceğidir yoksa bu, yeni pozisyonlar açmak için uygun bir zaman mıdır.

Trend olan bir hareketin başlangıcını gösterecek kritik destek ve direnç seviyelerini belirlemek için ilk 10 kripto para biriminin grafiklerini analiz edelim.

BTC / USDT

50 günlük basit hareketli ortalama (56.793 $) dirence geçti ve boğalar 19 Nisan ve 20 Nisan’da fiyatı bunun üzerine çıkarıp sürdüremedi. Bu, kısa vadeli traderlar tarafından kar alımıyla sonuçlanmış olabilir ve bu da Bitcoin’in dikkatini çekmiş olabilir. (BTC) fiyatı bugün psikolojik 50.000 $ işaretinin altında yer alıyor.

Hareketli ortalamalar düşüş eğilimini tamamladı ve göreli güç endeksi (RSI) aşırı satım seviyesine yakın, bu da duyarlılıkta olası bir değişikliği gösteriyor. Bu, 2020 Ekim’inde boğa trendinin başlamasından bu yana RSI’nın 40’ın altına düştüğü ilk durum.

Ayılar fiyatı 50.460 $’ın altında tutabilirse, BTC / USDT kuru, alıcıların agresif bir şekilde adım atma ihtimalinin yüksek olduğu 43.006.77 $’da bir sonraki kritik seviyeye doğru düşmeye devam edebilir. Bu seviyedeki geri çekilmenin boyutu, düzeltmenin bitip bitmediği konusunda daha iyi bir fikir verecektir.

Fiyat mevcut seviyenin üzerine çıkıp hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, bu olumsuz görüş geçersiz hale gelecektir. Yükseliş trendinin bir sonraki ayağı, boğaların fiyatı 64.849,27 $’ın üzerine çıkardıktan sonra başlayabilir.

ETH / USDT

Ethereum (ETH) 22 Nisan’da 2.545,84 doların üzerine çıktı ve 2,645 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, günlük mum çubuğundaki uzun fitil, boğaların artık kırılmayı sürdürebileceğini gösteriyor. Bu, bugün pozisyonlarının dışında bırakılmış olabilecek agresif kırılma traderlarını tuzağa düşürmüş olabilir.

Satış devam etti ve ETH / USDT kuru bugün 2.102,24 dolara düştü. Bununla birlikte, günün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların agresif bir şekilde 2.040.77 $’a yakın düşüşü satın aldığını gösteriyor. Bu, hissiyatın pozitif kaldığını ve alıcıların daha düşük seviyelerde biriktiğini gösteriyor.

Boğalar için test 2.500 ila 2.645 dolarlık direnç bölgesinde olacak. Fiyat tekrar bu seviyeden düşerse, parite birkaç gün için 2.500 ila 2.040.77 dolar arasında konsolide edebilir.

Öte yandan, 2.645 doların üzerindeki bir kırılma, 2.745 dolara ve ardından 3.000 dolara ulaşabilecek yükseliş trendini devam ettirebilir. Ayılar fiyatı 1.900 doların altına çekerse bu olumlu görüş geçersiz hale gelecektir.

BNB / USDT

Binance Coin (BNB), 21 Nisan’da 600 $’dan 638.56 $’a düşerek ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterdi. Satıcılar bugün fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (479 $) altına çekti, ancak daha düşük seviyeleri kaldıramadı.

Bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 20 günlük EMA’ya düşüşleri almaya devam ettiğini gösteriyor. Alıcılar şimdi fiyatı tekrar 600 $’a çıkarmaya çalışacak ve genel direnç bölgesine meydan okuyacak.

Fiyatı 638,56 doların üzerine çıkarabilirlerse, BNB / USDT kuru yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayarak 832 dolara ulaşabilir.

Bununla birlikte, fiyat genel direnç bölgesinden düşerse, parite birkaç gün fiyat aralığına bağlı kalabilir. İlk zayıflık işareti, fiyatın 20 günlük EMA’nın altına düşmesi ve devam etmesi olacaktır. Böyle bir hareket, 50 günlük SMA’ya (357 $) düşüşle sonuçlanabilir.

XRP / USDT

Boğaların 21 Nisan’da 20 günlük EMA’nın (1.22 $) toparlanmasına dayanamaması, daha yüksek seviyelerde alıcı eksikliğini gösteriyor. Ayılar bu fırsata atladı ve bugün 20 günlük EMA’yı kırarak XRP’yi 0.86 $’dan % 78.6 Fibonacci geri çekilme seviyesine çekti.

Boğalar bugün düşüşü satın aldı, ancak 20 günlük EMA’da sert dirence karşı koymaları muhtemel. Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, 50 günlük SMA’nın altına düşme olasılığı artar. Bu, fiyatı 0,56 dolara çekebilir.

Alternatif olarak, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, XRP / USDT kuru 1,46 dolara yükselebilir. Fiyat bu dirençten düşerse, parite birkaç gün fiyat aralığına bağlı kalabilir. Fiyat 1,46 doların üzerine çıkarsa ve devam ederse boğalar komutaya geri dönebilir.

DOGE / USDT

Güçlü temellerle desteklenmedikçe dikey ralliler şelale düşüşlerine tanık oluyor. Dogecoin (DOGE) fiyatında görülen şey buydu. Altcoin bugün 20 günlük EMA (0.20) desteğini kırdı ve 0.14 $’lık %78.6 Fibonacci geri çekilme seviyesinin hemen üzerine 0.15 $’a düştü.

Yatırımcılar bugün daha düşük seviyelerden satın aldılar ve DOGE / USDT kuru 20 günlük EMA’nın üzerine çıktı. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutarsa, parite 0,35 $’a yükselmeye çalışabilir.

Bununla birlikte, düz 20 günlük EMA ve 57’nin altındaki RSI, boğaların avantajlarını kaybettiğini gösteriyor. Parite değer kaybeder ve 20 günlük EMA’nın altına kapanırsa, satış daha da yoğunlaşabilir ve 50 günlük SMA’ya (0,10 $) düşüş mümkündür.

ADA / USDT

Cardano (ADA), 21 Nisan’daki 20 günlük EMA’dan (1.24 $) geri çevrildi ve bu, hissiyatın negatife döndüğünü ve traderların rallilerde satış yaptığını öne sürdü. Ayılar bugün 1.03 dolarlık desteği kırdı, ancak daha düşük seviyeleri sürdüremedi.

Boğalar şu anda fiyatı 1,03 doların üzerinde tutmaya çalışıyor. Bunu yapmayı başarırlarsa, ADA / USDT kuru tekrar hareketli ortalamalara yükselebilir. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, parite 1.48 dolara yükselebilir.

Aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan tekrar düşerse, ayılar kuru 0.80 $’a ve ardından 0.70 $’a düşürmeye çalışacak. Böyle bir hareket, yeni bir düşüş trendinin başlangıcını gösterecektir.

DOT / USDT

Polkadot’un (DOT) toparlanma girişimi 22 Nisan’daki 50 günlük SMA’da (37 $) bir engele çarptı ve bu, hissiyatın negatife döndüğünü ve tardedrların rallilerde pozisyonlarını düşürdüğünü gösteriyor.

Satış bugün ivme kazandı ve DOT / USDT kuru 26.50 $ desteğine düştü. Bununla birlikte, bu desteğin keskin sıçraması, boğaların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor.

Boğalar toparlanmayı sürdürürse, parite birkaç gün daha fiyat aralığına bağlı kalabilir. Hareketli ortalamaların kırılması, gücün ilk işareti olurken, 26.50 $’ın altındaki bir kırılma, yeni bir düşüş trendinin olası başlangıcını işaret edecektir.

UNI / USDT

Uniswap (UNI) 21 Nisan’da ve 22 Nisan’da tekrar 35.20 Dolarlık genel direncin üzerine çıktı. Ancak, her iki durumda da, altcoin günün mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü gibi daha yüksek seviyelerde sert bir dirençle karşılaştı.

Kırılmayı 35,20 doların üzerinde sürdürmekteki başarısızlık, bugün pozisyonlarını terk eden agresif boğaları tuzağa düşürmüş olabilir. UNI / USDT kuru bugün 50 günlük SMA’nın altında kapanırsa, düşüş önümüzdeki birkaç gün içinde 25,52 dolara kadar uzayabilir.

Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, traderların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunduğunu gösterecektir. Bu, pariteyi birkaç gün daha aralığa bağlı tutabilir. Öte yandan, 25.52 dolarlık destek çatırdarsa, aşağı yönlü hareket 20 dolara kadar uzayabilir.

Bu nötrden olumsuza bakış, fiyatın mevcut seviyeden çıkması ve 35,20 $’ın üzerine çıkması durumunda geçersiz hale gelecektir.

LTC / USDT

Boğalar, 21 ve 22 Nisan’da yukarı hareketi yeniden başlatmaya çalıştı, ancak şamdanlardaki uzun fitilden görüldüğü gibi daha yüksek seviyelerde sert bir dirençle karşılaştı. Ayılar bugün satışlarına devam etti ve Litecoin’i (LTC) her iki hareketli ortalamanın altına çekti.

Bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların daha düşük seviyelerden alım yaptıklarını ve bir toparlanma aşamasına geçmeye çalıştıklarını gösteriyor. Bununla birlikte, 20 günlük EMA’nın (250 $) yakınında sert bir dirençle karşılaşmaları muhtemeldir.

Fiyatın 20 günlük EMA’dan düşmesi durumunda, hissiyatın negatife döndüğünü ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Bu, 50 günlük SMA’nın altında bir kırılma olasılığını artıracaktır. Bu olursa, LTC / USDT kuru 168 $’a düşebilir.

Fiyat mevcut seviyeden yükselirse ve 246.96 $’ın üzerine çıkarsa, bu olumsuz görüş geçersiz hale gelecektir.

BCH / USDT

Bitcoin Cash’teki (BCH) rahatlama rallisi 21 Nisan’da 998.49 dolardan yönünü tersine çevirdi ve ayılar 20 günlük EMA (797 $) desteğini kırdığında satış bugün yoğunlaştı. Bununla birlikte, boğalar, şamdan üzerindeki uzun kuyruktan görüldüğü gibi gün içi düşük seviyelerden bir iyileşme göstermeye çalışıyorlar.

BCH / USDT kuru toparlanmayı sürdürürse, daha düşük seviyelerden alım yapılmasını önerecektir. Boğalar daha sonra fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, kur, ayıların sert direnç göstereceği yerde tekrar 1.000 dolara yükselebilir.

Düz 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın RSI, boğaların avantajlarını kaybettiğini gösteriyor. Fiyat düşüş trendi çizgisinden düşerse, ayılar fiyatı 50 günlük SMA’ya (629 $) düşürmek için bir girişim daha yapacak.

Böyle derin bir düşüş, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını geciktirecek ve pariteyi birkaç gün boyunca aralıkta tutacaktır.

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’de Büyüyen Sorunların Ardından Kripto Paralar Düşüşe Geçti

Çin genelinde son günlerde birçok protesto patlak verdi ve ülkenin katı COVID-19 kısıtlamalarına tepkiler artıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.