Ana Sayfa / Altcoinler / 3 Altcoin sert yükseliş gösterdi
altcoin analizleri

3 Altcoin sert yükseliş gösterdi

3 Altcoin sert yükseliş gösterdi

Son birkaç gün içinde çok sayıda merkezi olmayan finans protokolünün (DeFi) token’ı etkileyici kazançlara tanık oldu. Peki, altcoin fiyatlarındaki bu yükseliş teknolojik temellere mi bağlı? Yoksa piyasa heyecanına mı?

“DeFi baharının” öncü varlıkları

4 Şubat 2021’de bazı büyük DeFi token’ları çift haneli kazançlar elde etti. Örneğin Aave Protocol’ün yeni temel token’ı olan AAVE, 24 saat içinde yüzde 45 arttı ve yazım sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 489,98 dolardan el değiştiriyor. Ayrıca, likidite büyüklüğü sadece iki günde yüzde 11 artarak 4 milyar dolarlık inanılmaz bir eşiğe ulaştı.

Bu iddialı dönüm noktasına, Ethereum (ETH) fiyatının 1.650 doların üzerindeki güçlü artışının ve diğer bazı DeFi protokollerinin rallilerinin ortasında ulaşıldı.

Piyasa değerine göre ilk 25 kripto paranın arasına girmiş olan DeFi token’ı Compound Finance (COMP) ise neredeyse yüzde 30’luk bir artış gördü. U.today’de yer alan habere göre bu artışın arkasındaki sebep, toplu protokol içi likiditenin 6 milyar dolarlık bir dönüm noktasına ulaşması ile açıklanabilir. Ayrıca birinci sınıf kripto donanım cüzdanı üreticisi Ledger ile kurulan yeni bir ortaklık da fiyat artışını ateşlemiş olabilir.

Binance

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Dogecoin

Dogecoin İçin Çılgın Tahmin : 589 Dolar!

Bir şaka coini olan Dogecoin, Elon Musk’ın attığı birkaç tweet sonrası, birdenbire yükseliş göstererek ralli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.