Ana Sayfa / Altcoinler / 3 Ekim fiyat analizi : BTC, ETH, XRP, BCH, BNB, DOT, LINK, CRO, BSV, LTC
Altcoin Piyasasında Hareketlilik Devam Ediyor | Cardano ve ADA Yükselişte
Altcoin Piyasasında Hareketlilik Devam Ediyor | Cardano ve ADA Yükselişte

3 Ekim fiyat analizi : BTC, ETH, XRP, BCH, BNB, DOT, LINK, CRO, BSV, LTC

3 Ekim fiyat analizi : BTC, ETH, XRP, BCH, BNB, DOT, LINK, CRO, BSV, LTC.

CFTC’nin BitMEX’e yönelik düzenleyici baskıları ve ABD Başkanı Donald Trump’ın koronavirüs için pozitif test yaptığına dair geç duyurunun ardından Bitcoin’deki ( BTC ) sığ geri çekilme , altta yatan hissin hala yükselişe geçtiğini gösteriyor.

Genel olarak, olumsuz haber akışının bu tür dönemlerinde en çok hasar, kaldıraçlı pozisyonların kareye oturtulmasından kaynaklanır. Veriler, Bitcoin vadeli işlem hacminin ve açık ilginin Eylül ayı başlarında zirveye ulaştığından bu yana düştüğünü gösteriyor . 

Bu, aceleyle kare haline getirilmesi gereken daha az uzun pozisyon olduğu anlamına gelir ve daha keskin bir çarpışmanın neden önlendiğini de açıklayabilir.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Bitcoin, son birkaç haftadır büyük ölçüde menzile bağlı olsa da, zincir üzerindeki veriler, yeni katılımcıların keskin bir akışını gösteriyor . Analistler, bu kullanıcı büyümesini olumlu görüyor çünkü yeni tüccarların Bitcoin’i bir değer deposu olarak gördüklerini öne sürüyor.

Yatırımcılar, mevcut zayıflıktan hızla geri dönen kripto para birimlerini arayabilirler çünkü bu, düşüşlerde güçlü alımları gösterir. Kritik destek ve direnç seviyelerini tespit etmek için ilk 10 kripto para birimini analiz edelim. 

BTC / USD

Bitcoin, 1 Ekim’de 11.000 $ ‘dan bir kez daha yönünü tersine çevirdi, bu da ayıların 20 günlük üstel hareketli ortalama (10.704 $) ile 50 günlük basit hareketli ortalama (11.017 $) arasındaki bölgeyi agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor.

BTC / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Son birkaç gündeki fiyat hareketi, boğalar ve ayılar arasında bir sonraki yön hareketi hakkında kararsızlık gösteren simetrik bir üçgen modeli oluşturdu. Bu belirsizlik, fiyat üçgenin üstünde veya altında kırıldıktan sonra çözülebilir.

Yavaş yavaş aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki göreli güç endeksi, ayıların hafif bir avantaja sahip olduğunu göstermektedir.

BTC / USD çifti üçgenin altında kırılır ve kapanırsa (UTC saati), ayıların boğaları aştığını gösterecektir. Satıcılar daha sonra kritik desteği 9.835 dolardan kırmaya çalışacaklar ve başarılı olurlarsa, kartlarda 9.000 dolara düşebilir.

Bununla birlikte, bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların yükseliş trendine doğru düşüşlerde biriktiğini gösteriyor. Şimdi fiyatı üçgenin direnç çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacaklar. 

Başarılı olurlarsa, parite 11.178 $ ‘da küçük bir dirençle karşılaşabilir, ancak boğalar fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarabilirse, 12.460 $’ a ralli mümkündür. 

Kesintinin yönünü kesin olarak tahmin etmek zordur, bu nedenle, büyük bahisler almadan önce kırılmanın gerçekleşmesini beklemek daha iyidir.

ETH / USD

Boğalar 1 Ekim’de Ether’i ( ETH ) düşüş trendi çizgisinin üzerine itti , ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremediler. Bu, fiyatı 20 günlük EMA’nın (358 $) altına çeken kısa vadeli tüccarlar tarafından kar rezervasyonunu çekmiş olabilir.

ETH / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Yavaş yavaş aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki göreli güç endeksi, satıcıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, 308.392 dolarlık destek bölgesinden önceki iki keskin sıçrama, boğaların agresif bir şekilde bu seviyeye daha yakın biriktiğini gösteriyor. Bu nedenle, alıcılar satın almak için mevcut düşüşleri tekrar kullanabilir. 

20 günlük EMA’nın kırılması, düzeltmenin bitmiş olabileceğinin ilk göstergesi olacaktır. Tersine, 308.392 doların altındaki bir kırılma, 240 dolara daha derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edebilir.

XRP / USD

XRP’nin 20 günlük EMA’nın (0,241 $) üzerine çıkamaması, agresif boğalar tarafından kar rezervasyonu ve ayıların kısa devre yapmasını sağlayabilirdi. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, satıcıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

XRP / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar XRP / USD paritesini 0,2295 – 0,219712 $ destek bölgesinin altına düşürürse, düşüş trendi devam edebilir. Olumsuz yöndeki bir sonraki destek 0.19 $ ‘dır.

Bununla birlikte, boğaların destek bölgesini agresif bir şekilde savunması ve fiyatı 20 günlük EMA ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapması muhtemeldir. Başarılı olurlarsa, eğilimde olası bir değişikliğin habercisi olabilir. 

BCH / USD

Bitcoin Cash ( BCH ), 1 Ekim’de düşüş trendi çizgisinin hemen altından geri döndü ve 200 $ ‘lık kritik desteğe doğru düşüşünü sürdürdü.

BCH / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Kısa bir süre içinde bir destek seviyesinin tekrar tekrar test edilmesi onu zayıflatma eğilimindedir. 200 doların altındaki bir arıza ve kapanış (UTC saati) panik satışına yol açabilir ve 140 dolara daha derin bir düşüş olasılığını artırabilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyelerden yükselirse veya 200 dolarlık destekten keskin bir şekilde geri dönerse, boğaların daha düşük seviyelerde biriktiğini gösterecektir. 

Düşüş trendi çizgisinin üzerindeki bir kırılma ve kapanma (UTC saati), gücün ilk işareti olacak ve 242 $ ‘ın üzerindeki bir kırılma, ralli olasılığını 280 $’ a çıkaracaktır.

BNB / USD

Binance Coin ( BNB ), 1 Ekim’de 29.0886 $ ‘lık% 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin hemen üzerine çıktı. Ancak, olumlu işaret, boğaların fiyatın 20 günlük EMA’nın (26.37 $) altında kalmasına izin vermemiş olmasıdır.

BNB / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Yükselen hareketli ortalama ve pozitif bölgedeki RSI, avantajın boğalarda olduğunu gösteriyor. Alıcılar, BNB / USD paritesini düşüş trendi çizgisinin üzerine ve genel direnci 29.5646 $ ‘a çıkarabilirse, yükseliş devam edebilir.

Bu varsayımın aksine, eğer ayılar BNB / USD paritesini hareketli ortalamaların altına çekerse, daha derin bir düzeltme olasılığını 22,20 $ ‘a çıkaracaktır.

DOT / USD

Boğalar , 1 Ekim’de Polkadot’u ( DOT ) 20 günlük EMA’nın (4,49 $) üzerine çıkarmaya çalıştı ancak başarısız oldu. Bu, fiyatı 3,90 ABD Doları – 3,5321 ABD Doları arasındaki kritik destek bölgesine sürükledi.

DOT / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Negatif bölgedeki aşağı eğimli 20 günlük EMA ve RSI, en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor. 

Ayılar DOT / USD paritesini destek bölgesinin altına batırabilirse, 2.782 $ ‘a ve altında 2 $’ a düşüş mümkündür.

Bununla birlikte, parite destek bölgesinden geri dönerse, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın ve 4,6112 $ ‘lık genel direncin üzerine çıkarmak için bir girişim daha yapacak. Başarılı olurlarsa, 5.5899 $ ‘a geçiş için kapıları açacak.

LINK / USD

Chainlink ( LINK ), 9.3771 dolarlık desteğin altına düştü ve ayılar daha düşük seviyeleri koruyabilirse, 6.90 dolarlık bir yeniden test mümkündür. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve 40’a yakın RSI, en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor.

LINK / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar fiyatı 6,90 doların altına çekerse, düşüş trendi devam edebilir ve bir sonraki destek 5,70 dolardır.

Boğalar, trendde olası bir değişikliği işaret etmek için fiyatı 11.1990 $ ‘ın üzerine çıkararak düşük yüksek ve düşük formasyonu kırmak zorunda kalacak. 

Bunu başarabilirlerse, LINK / USD çifti düşüş trendi çizgisinin üzerinde yeni bir yükseliş eğilimi başlatabilir.

CRO / USD

Ayılar, Crypto.com Coin’i ( CRO ) 0.144743 $ ‘lık kritik desteğin altına düşürmeye ve sürdürmeye çalışıyor . Başarılı olurlarsa, tersine çevirme düzeni olan alçalan üçgen modelini tamamlayacak.

CRO / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Düşen 20 günlük EMA (0.154 $) ve 40’ın altındaki RSI, en düşük direnç yolunun aşağı yönde olduğunu gösteriyor. 0.144743 $ ‘ın altında, CRO / USD çifti 0.124129 $’ a ve ardından 0.10607 $ desen hedefine düşebilir.

Parite 0.144743 $ ‘dan geri dönerse ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, bu düşüş görünümü geçersiz hale gelecektir. Düşüş kurulumunun başarısızlığı bir yükseliş işareti olarak kabul edilir, bu nedenle 50 günlük SMA’nın üzerinde 0,183416 $ – 0,191101 $ bölgesinin yeniden test edilmesi muhtemeldir.

BSV / USD

Bitcoin SV ( BSV ) 30 Eylül ve 1 Ekim’de düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı, ancak her iki günde de boğalar 50 günlük SMA’yı (178 $) temizleyemedi, bu da ayıların bu direnci savunduğunu gösteriyor.

BSV / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

50 günlük SMA’daki engelin aşılamaması, kısa vadeli tüccarlar tarafından kar rezervasyonu ve agresif ayılar tarafından kısa devre yaptırabilirdi. 

Sonuç olarak, BSV / USD çifti tekrar 20 günlük EMA’nın altına düştü. Ayılar şimdi bir kez daha 146.20-135 dolarlık destek bölgesine meydan okumaya çalışacak. 

Fiyatı bu bölgenin altına çekebilirlerse parite 100 $ ‘a düşebilir. Parite yükselir ve 180 $ ‘ın üzerinde kalırsa bu düşüş görünümü geçersiz olacaktır.

LTC / USD

Litecoin ( LTC ), 1 Ekim’de 20 günlük EMA’nın (46,83 $) üzerine çıktı ancak düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkamadı. Bu, kısa vadeli tüccarlar tarafından kar rezervasyonuna yol açabilir ve fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekebilir.

LTC / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların düşüşte alım yaptığını gösteriyor. Alıcılar bir kez daha fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak. 

Başarılı olurlarsa, LTC / USD çifti 50 günlük SMA’ya (52.51 $) yükselebilir ve bu seviye ölçeklenirse, ralli 64 $ ‘a çıkabilir.

Parite düşerse ve 41.6298 – 39 $ destek bölgesinin altına düşerse, bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket yeni bir düşüş trendi başlatabilir.

Binance

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Ethereum Classic nedir

Ethereum Classic Nedir?

Ethereum Classic yada “Diğer Ethereum” olarak da bilinen, merkeziyetsiz, halka açık ve sansürlenmesi imkansız bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.