Ana Sayfa / Bitcoin / 35 Milyar Doları Yöneten Global X’den Bitcoin İçin Önemli Adım
Bybit
35 Milyar Doları Yöneten Global X'den Bitcoin İçin Önemli Adım
35 Milyar Doları Yöneten Global X'den Bitcoin İçin Önemli Adım

35 Milyar Doları Yöneten Global X’den Bitcoin İçin Önemli Adım

New York merkezli olan ve toplamda 35 milyar doları aşan bir varlığı yöneten Global X şirketi Bitcoin için önemli bir adıma imza atmaya hazırlanıyor. Müşterilerinin kripto para dünyasına adım atabilmesi adına Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) oluşturmak isteyen şirket bunun için çalışmalara başladı. Bunun için de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna başvuruda bulunan Global X’in bu hamlesi kurumsal yatırımcıları Bitcoin ile tanıştırabilir.

SEC Başvurusu Yapıldı

21 Temmuz tarihinde Global X tarafından SEC’e başvuru yapılmış durumda. Henüz onaylanmamış olan borsa yatırım fonunun Global X Bitcoin Trust adıyla kurulması bekleniyor.

Bundan 3 yıl öncesinde Seul merkezli Mirae Asset tarafından bünyeye katılan Global X oldukça köklü bir şirket. Buna ek olarak Mirae Asset’in yönetimi altında da toplamda 563 milyar dolarlık bir varlık olduğunu belirtmek gerek. Bu yüzden başvurunun onaylanması kripto paralar için büyük bir hareket sağlayabilir.

Elon Musk’ın The Bitcoin Word Etkinliğinden Bazı Açıklamaları

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Başarılı Analist Bitcoin'in Düşebileceği Seviyeyi Duyurdu

Başarılı Analist Bitcoin’in Düşebileceği Seviyeyi Duyurdu

Başarılı analist kripto para lideri Bitcoin’in düşebileceği seviyeyi duyurdu. Takipçileri ile BTC’nin bu piyasada hangi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.