Binance %20 İndirim
xrp haberleri

4 Borsa XRP Ticaretini Askıya Aldı!

4 Borsa XRP Ticaretini Askıya Aldı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun Ripple’a karşı açtığı davanın ardından 4 kripto para borsası XRP desteğini askıya aldı. Usta analistler ise yatırımcıları XRP’den uzak durmaları konusunda uyarıyor.

SEC nedeniyle 4 kripto para borsası XRP desteğini askıya aldı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davası ışığında, bazı kripto borsaları XRP için alım satımı durdurdu ve/veya varlığı platformlarından tamamen delist ettiler. XRP’ye yönelik politikalarını resmi olarak ilk değiştirenler Bitstamp, OSL, Beaxy Exchange ve CrossTower’dır.

Ripple Kurucu Ortağı McCaleb Düzenli XRP Satışlarına Ara mı Verdi?

Bitstamp, ABD müşterileri için ticareti ve mevduat işlemlerini askıya aldı. Beaxy ve Hong Kong merkezli OSL, ticareti süresiz olarak askıya aldı ve CrossTower, XRP’yi bu noktada ABD ticaret platformundan tamamen kaldırdığını söyledi. Tüm kripto para borsaları, kullanıcıların hala XRP’lerini borsalardan çekebileceklerini söylüyor. Coinbase’ye gelince, ABD merkezli kripto borsasının bir sözcüsü Forbes’e “kripto para borsasının Ripple’ın yasal sorunları karşısında seçeneklerini değerlendirdiğini” söyledi.

Scott Melker: Uzak durun! XRP satın almak şu anda riskli bir karar

Bazı yüksek profilli kripto analistleri de Ripple’ın yerel kripto parası olan XRP’ye karşı temkinli davranarak takipçilerini şu anda XRP’ye yatırım yapmanın gereksiz bir risk olduğu konusunda uyarıyor. Analistlere göre, özellikle yatırımcılara değer sağlayabilecek ve davalarla karşı karşıya olmayan başka sağlam projeler varken XRP’ye yatırım yapmak mantıklı değil.

İşte Sürpriz Ripple (XRP) Rallisinin Arkasındaki Sebep!

“The Wolf of All Streets” olarak da bilinen Scott Melker, 150.000 Twitter takipçisine XRP satın almanın şu anda riskli bir karar olduğunu söylüyor. Scott Melker konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

ŞU ANDA XRP TİCARETİ YAPMAK, 2001’DE ENRON SATIN ALMAKLA EŞDEĞERDİR. NEDEN BU RİSKİ ALALIM YA DA RAHATSIZ OLALIM?

Michaël van de Poppe: Ripple fiyatı büyük olasılıkla bir belirsizlik bölgesinde kalacak

Michaël van de Poppe, yatırımcılar için çok daha güvenli ve daha avantajlı fırsatlar olabileceğini öne sürerek XRP’ye yatırım yapmaya olumlu bakmıyor. Başarılı analist, SEC Ripple’ın kaderine karar verene kadar XRP’nin büyük olasılıkla bir belirsizlik bölgesinde kalacağı konusunda uyarıyor. Michaël van de Poppe konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

TEMELDE BİR GÜNLÜK MUMDA BU KADAR DÜŞÜK SEVİYEYE GELDİĞİMİZ VE SEC’İN DAVA AÇTIĞI GÖZ ÖNÜNE ALINDIĞINDA … BU NOKTADA KESİNLİKLE BU KADAR RİSKLİ BİR YAKLAŞIMA GİRMEM ÖZELLİKLE DE ŞU ANDA ÇOK FAZLA ALTCOİN’DE FIRSAT OLDUĞU DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE… XRP’DEN ÇOK DAHA FAZLA POTANSİYEL FIRSATLAR VEREN KRİPTO PARALAR… EN İYİ SENARYODA, 0,40 DOLAR ARALIĞINA DOĞRU BİR RAHATLAMA RALLİSİ YAPIYORUZ VE YİNE YANA DOĞRU GİDİYORUZ… ANCAK BU OLURSA DİBE VURANA KADAR YİNE DE ÖNEMLİ BİR SÜRE ALACAK… İKİ SONUÇ VAR. BİRİNCİSİ, SEC’İN SUÇLAMADA BULUNMAYACAĞI VE RİPPLE SADECE PARA CEZASINA ÇARPTIRILIR VE BU DA GENEL OLARAK KRİPTO PARA İÇİN ÇOK OLUMLU BİR SONUÇ OLACAK. BU DURUMDA, XRP PİYASASINDA YÜKSELİŞ OLACAK, ÇOK YÜKSELİŞLİ BİR PİYASAMIZ VAR, ANCAK BU UZUN ZAMAN ALACAK. EN KÖTÜ SONUÇ, SEC’DEN KÖTÜ  KARARLARIN GELMESİ VE FİYAT BU DURUMDA DAHA DA DÜŞECEK. BÜYÜK OLASILIKLA D LİSTELERİ OLACAK, BU DA BİR YERDE SATAMAYACAĞINIZ BİR KRİPTO PARA TUTTUĞUNUZ ANLAMINA GELİYOR.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Piyasalar Düşerken XRP ve Dogecoin Fiyatında Artış Yaşanıyor

Küresel kripto piyasasının değeri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto paraların kırmızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.