Ana Sayfa / Altcoinler / 6 Ekim BTC, ETH, XRP, BNB, BCH, DOT, LINK, CRO, LTC ve ADA Fiyat Analizi

6 Ekim BTC, ETH, XRP, BNB, BCH, DOT, LINK, CRO, LTC ve ADA Fiyat Analizi

6 Ekim BTC, ETH, XRP, BNB, BCH, DOT, LINK, CRO, LTC ve ADA Fiyat Analizi

Traderlar, genel direnç seviyelerine saldırarak Bitcoin ve altcoinlerde yeni bir trend hareketi başlatmaya çalışıyorlar.ARK Investment Management LLC’nin yakın tarihli bir raporu, Bitcoin’in (BTC) gelecekteki değeri için güçlü bir yükseliş durumu sunuyor. Grup, Bitcoin’in ağ değerinin önümüzdeki beş ila on yıl içinde 1 ile 5 trilyon dolar arasında bir değere yükseleceğini öngörüyor. Varlık yöneticisi, Bitcoin’in ödül oranları için en çekici risklerden birini sunduğunu ve iyi çeşitlendirilmiş portföylere dahil edilmesi gerektiğini savunuyor.

Bununla birlikte, Blockstream CEO’su Adam Back, tahminin “muhafazakar” olduğuna inanıyor ve Back, Bitcoin’in 2 yıl içinde veya muhtemelen daha kısa sürede “1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine” yükselebileceğini öne sürerek, her bir Bitcoin’in 50.000 dolar değerinde olacağını ima ediyor.

Daily cryptocurrency market performance. Source: Coin360

Bitcoin’i uzun vadede satın almak ve tutmaktan başka, bazı agresif traderlar, doğru kanıtlanırsa sabit bir riskle daha büyük kazançlar elde etmelerine olanak tanıdığından, Bitcoin opsiyonları aracılığıyla kaldıraç oranı ekleyebilirler.

Daha fazla kurumsal yatırımcı kripto alanına girdikçe, opsiyon piyasasındaki likidite muhtemelen daha da artacaktır. Bitcoin opsiyonlarının açık ilgisi son birkaç aydır artıyor ve 24 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,14 milyar dolara ulaştı, bu da traderların artan katılımını gösteriyor.

Analistler Bitcoin için uzun vadeli pembe bir tablo çizerken, kısa vadeli proje nedir? Kripto para piyasaları yükselişine devam edebilir mi, yoksa daha yüksek seviyeler ayılar tarafından satışları çekecek mi?

BTC / USD

Bitcoin şu anda simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor, bu da hem boğaların hem de ayıların bir sonraki yönsel hareket konusunda net olmadığını gösteriyor. Asıl soru, kırılmanın ne zaman gerçekleşeceği ve hangi yöne gideceği.

BTC/USD daily chart. Source: TradingView

BTC / USD kuru, üçgenin tabanından tepe noktasına olan mesafenin yaklaşık dörtte üçüne ulaştı. İdeal olarak, önümüzdeki birkaç gün içinde bir kaçış gerçekleşmeli. Hem boğalar hem de ayılar, işlemlere hakim olmaya çalışacak.

Sabit 20 günlük üstel hareketli ortalama (10.693 $) ve orta noktaya yakın olan göreceli güç endeksi, bunun herhangi birinin oyunu olabileceğini gösteriyor.

Bir üçgende, fiyat destek hattı ile direnç çizgisi arasında hareket eder. 2 Ekim’de destek hattından sıçrayan boğalar fiyatı üçgenin üzerine çıkarmaya çalışabilir. Başarılı olurlarsa, parite 12,460 dolarlık bir hedefle yukarı hareket başlatabilir.

Bununla birlikte, kırılma başarısız olursa ve ayılar fiyatı destek çizgisinin altına düşürürse, kartlarda 9.835 dolara bir düşüş olacaktır. Parite yeni bir trend hareketi başlatabileceğinden önümüzdeki birkaç gün kritik durum ortaya koyuyor.

ETH / USD

Ethereum (ETH) 1 Ekim’de düşüş trendinden geri döndü, ancak ayılar zayıflıktan yararlanamadı ve fiyatı 308.392 $ desteğine çekemedi. Ay başından itibaren mum çubuklarındaki uzun kuyruklar boğaların daha düşük seviyelerde birikim yaptığını göstermekte.

ETH/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​

Boğalar şimdi fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacaklar ve üstün gelirlerse, 50 günlük basit hareketli ortalamaya (376 $) veya hatta 395 $’a geçmek mümkün. 395 doların üzerindeki bir kırılma, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterebilir.

Bununla birlikte, ayılar tepe direncinde ve 50 günlük SMA’da sert direnç göstereceğinden boğaların kolay bir sürüşe sahip olması pek olası değil.

ETH / USD kuru düşüş trendinden düşerse, ayılar bir kez daha fiyatı 308.392 $’a düşürmeyi deneyecek. Bu desteğin altında bir kırılma, 240 dolara kadar daha derin bir düzeltme başlatabilir.

XRP / USD

Ayıların XRP’yi 2 ve 3 Ekim’de 0.2295 $ desteğinin altına çekememesi, fiyatı 20 günlük EMA’nın (0.242 $) ve düşüş trendi çizgisinin üzerine iten kısa vadeli yatırımcılardan agresif alımları çekti.

XRP/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​

20 günlük sabit EMA ve pozitif bölgedeki RSI, satış baskısının azaldığını gösteriyor. Boğalar bu avantajdan faydalanabilir ve fiyatı 0,26 doların üzerine çıkarabilirse, XRP / USD kuru 0,303746 dolara yükselebilir.

Ancak, ayıların kolayca pes etmesi pek olası değildir. Şu anda 50 günlük SMA’daki (0,256 $) yukarı hareketi durdurmaya çalışıyorlar. Fiyatı düşüş trendi çizgisinin altına geri çekebilirlerse, mevcut kırılmanın bir ayı tuzağı olduğu izlenimini uyandıracaktır.

BNB / USD

Binance Coin (BNB), 2 Ekim’de 20 günlük EMA’nın (26,94 $) hemen altından keskin bir şekilde sıçradı ve 4 Ekim’de düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı. Ancak boğalar, 29.5646 $’lık genel dirençte bir duvara çarpmış gibi görünüyor.

BNB/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​

Ayılar şu anda fiyatı düşüş trendi çizgisinin altına çekmeye çalışıyorlar ve başarılı olurlarsa, BNB / USD kuru 20 günlük EMA’ya düşebilir.

Bu destekten gelen keskin bir toparlanma, boğaların düşüşlerde alım yaptığını teyit ederken, altındaki kırılma kısa vadede zayıflığa işaret edecek.

Ancak, yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Parite düşüş trendi çizgisinden geri dönerse, güç gösterecek ve 29.5646 $’lık genel direncin üzerinde kırılma olasılığını artıracak

BCH / USD

Boğalar en düşük seviyeleri 2 Ekim’de satın aldılar ancak daha yüksek seviyelerde satın almayı sürdüremediler. Bu, boğaların 20 günlük EMA’nın (225 $) sert direnci ve düşüş trendi çizgisinin yakınında Bitcoin Cash (BCH) satın almakta tereddütlü olduklarını gösteriyor.

BCH/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​

Boğalar, önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmazsa, ayılar yine BCH / USD kurunu 210 $’a düşürmeye çalışacak.

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayılar için hafif bir avantaja işaret ediyor.

Bununla birlikte, boğalar satışın üstesinden gelirse ve pariteyi düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, 50 günlük SMA (244 $) için bir ralli mümkündür. Bu seviye sert bir direnç görevi görebilir, ancak bir kez aşıldığında parite 280 dolara yükselebilir.

DOT / USD

Polkadot’taki (DOT) 3,90 dolarlık desteğin toparlanması, boğaların mevcut seviyelerde alım yapmak için acele etmediklerini, çünkü düzeltmenin sona erdiğinden emin olmayabileceklerini gösteriyor.

DOT/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​

Fiyat 20 günlük EMA’dan (4.41 $) düşerse, ayılar DOT / USD kurunu 3.90 $’ın altına düşürmek için bir girişim daha yapacak. Başarılı olurlarsa, 3,5321 dolara ve ardından 2,782 dolara düşüş mümkündür.

Bununla birlikte, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarabilirse, parite 4.6112 $’a ve 5.5899 $’a yükselebilir.

Diğer bir olasılık ise, boğaların 3,90 dolara düşerek satın alması ve ayıların direnci 4,6112 dolarda savunması. Şu anda tüm seçenekler açıktır, bu nedenle traderlar büyük bahisler koymadan önce bir trend hareketinin başlamasını bekleyebilirler.

LINK / USD

Chainlink (LINK), 8.7975 $’dan bir rahatlama rallisi yapmaya çalışıyor, ancak toparlanma gücü eksik, bu da alıcılar arasında mevcut seviyelerde birikme konusunda düşük inanç olduğunu gösteriyor.

LINK/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​

Momentum yükselmezse, LINK / USD kuru tekrar 20 günlük EMA’dan (10,13 $) düşebilir. Böyle bir hareket, ayıların küçük rallilerde satmaya devam edeceğini gösterecek.

Satıcılar daha sonra fiyatı 8.7975 $’ın altına düşürmeye çalışacaklar ve bu olursa, kartlarda 6.90 $’lık bir yeniden test olacak.

20 günlük EMA’nın kırılması, ayıların gücünü kaybettiğinin ilk işareti olacak ve düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma, trendde olası bir değişikliğin sinyalini verebilir.

CRO / USD

Boğalar 0.144743 $’lık desteği savunuyor ancak mevcut seviyelerden gelen toparlanma, 20 günlük EMA’da (0.153 $) ve ardından düşüş trendi çizgisinde tekrar sert dirençle karşılaşabilir. Crypto.com Coin (CRO) her iki seviyeden de düşerse, ayılar fiyatı tekrar 0.144743 $ ‘ın altına çekmeye çalışacak.

CRO/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​

0.144743 $’ın altındaki bir düşüş ve  hedefi 0.10607 $ olan bir alçalan üçgen desenini tamamlayacaktır. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, boğalar CRO / USD çiftini üçgenin direnç çizgisinin ve 50 günlük SMA’nın (0.160 $) üzerine çıkarabilirse, yükseliş devam edebilir. İlk hedef, 0.171541 $ ve bunun üstünde 0.191101 $’dır.

LTC / USD

Litecoin (LTC), ayıların sert direnciyle karşı karşıya olduğu 20 günlük EMA’ya (46.66 $) tekrar ulaştı. Bununla birlikte, olumlu olan şey, 1 ve 2 Ekim’deki önceki olayların aksine, altcoin’in bir satışa şahit olmamasıdır.

LTC/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​

LTC / USD kuru zemini kaybetmezse, düşüş trendi çizgisine geçme olasılığı artar. Ayılar, düşüş trendi çizgisinde rahatlama rallisini durdurmaya çalışabilir. Ancak boğalar fiyatı bunun üzerine itebilirse, parite 51 dolara kadar hareket edebilir.

20 günlük EMA düzleşiyor ve RSI 46’nın üzerine çıktı, bu da satış baskısının azaldığını gösteriyor.

Yükseliş varsayımının aksine, parite tekrar mevcut seviyelerden veya düşüş trendinden geri dönerse, ayılar fiyatı 41.6298 $’ın altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa parite kritik desteğe 39 $’a düşebilir.

ADA / USD

Cardano (ADA) şu anda düşüş trendi çizgisinde dirençle karşı karşıya ancak olumlu olan şey, boğaların fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,095 $) üzerinde tutmaya çalışması. Başarılı olurlarsa, 50 günlük SMA’nın (0.103 $) kırılma olasılığı artar.

ADA/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​

20 günlük EMA düzleşti ve RSI 50 seviyesine yükseldi, bu da ayıların hakimiyetini kaybettiğini gösteriyor.

ADA / USD kuru ayrıca bir kırılmada tamamlanacak ve boyun çizgisinin üzerinde kapanacak bir ters baş ve omuz modeli oluşturdu. Bu yükseliş kurulumunun 0.1331 dolarlık bir fiyat hedefi var. Parite mevcut seviyelerden düşerse ve 0,0898 $ – 0,0855 $ destek bölgesinin altına inerse, bu olumlu görüş geçersiz olacaktır.

Binance

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Ethereum Classic nedir

Ethereum Classic Nedir?

Ethereum Classic yada “Diğer Ethereum” olarak da bilinen, merkeziyetsiz, halka açık ve sansürlenmesi imkansız bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.