Binance %20 İndirim
altcoin haberleri

9 Mart BTC, ETH, BNB, ADA, DOT, XRP, UNI, LINK, LTC ve BCH Fiyat Analizi

9 Mart BTC, ETH, BNB, ADA, DOT, XRP, UNI, LINK, LTC ve BCH Fiyat Analizi

Bitcoin ve altcoinler, boğalar 52.000 $ seviyesinin üzerinde bir günlük kapanış sağlamaya çalışırken ivme kazanıyor.Glassnode’dan elde edilen veriler, merkezi borsalarda tutulan Bitcoin’in (BTC) son 12 ayda yaklaşık % 20 düştüğünü gösteriyor. Bu, yatırımcıların Bitcoin’lerini muhtemelen uzun vadede tutma düşüncesiyle soğuk cüzdanlara çektiklerini gösteriyor. Bu, talep artmaya devam ederken mevcut arzı azaltmıştır.

Borsada işlem gören fonların gelişi arz sıkışıklığını daha da artırabilir. TSX Purpose Bitcoin borsa yatırım fonunun başarısından sonra Kanada, Galaxy Digital’in bir yan kuruluşu olan Galaxy Digital Capital Management tarafından ikinci Bitcoin ETF’yi başlatabilir. Kanada’daki Bitcoin ETF’lerinin onaylanması, ABD düzenleyicilerine BTC ETF tekliflerini değerlendirme yaklaşımlarında daha uyumlu olmaları için daha fazla baskı uygulayabilir.

Bu arada, dünya çapındaki şirketler Bitcoin satın almak için kasalarını açmaya devam ettiler. Bitcoin satın almayı planlayan en son listelenen şirket, bunu Seetee AS adlı bir yan kuruluş aracılığıyla yapmayı planlayan Norveçli yatırım şirketi Aker ASA’dır. Bu, eğilimin daha yeni başladığını ve dünya çapında birkaç şirketin rezervlerinin bir kısmını Bitcoin’de tutulmak üzere tahsis edebileceğini gösteriyor.Goldman Sachs, CME Bitcoin vadeli işlemlerini ve nakit ödemeli teslim edilemeyen forward (NDF) işlemlerini destekleyecek kripto masasının açıldığını doğruladı. İlginç bir şekilde, bankacılık devinin dahili bir araştırması, müşterilerinin %40’ının zaten bir kripto pozisyonuna sahip olduğunu gösteriyor. Ankete katılanlar Bitcoin’in 2021’i 40.000 ila 100.000 $ arasında bitirmesini bekliyor.Kritik destek ve direnç seviyelerini belirlemek için ilk 10 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin şu anda 20 günlük üstel hareketli ortalama (48.701 $) ile 52.040 $’lık genel direnç arasında işlem görüyor. Bu sıkı fiyat aralığına bağlı ticaretin uzun süre devam etmesi olası görünmüyor.

20 günlük EMA düz olmasına rağmen, bağıl güç endeksi (RSI) kademeli olarak yükseliyor ve bu da boğaların kontrolü ele almaya çalıştığını gösteriyor.

Boğalar fiyatı 52.040 $’ın üzerine çıkarabilir ve kapatabilirse, BTC / USD kuru yükselen bir üçgen modelini tamamlayacaktır. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.341 doları ve ardından üçgenden kopuşun desen hedefi olan 61.075 ABD Doları ile yeniden test edilmesine neden olabilir.

Aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve trend çizgisinin altına inerse, kısa vadeli momentum traderlardan kar alımını çekebilir. Parite daha sonra 46.313 $’a düşebilir ve bu destek de kırılırsa, düşüş 41.959 $’a kadar uzayabilir.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum (ETH), 7 Mart’ta 1.670 dolarlık genel direncin üzerine çıktı ve bu da gücü gösteriyor. 20 günlük EMA (1.624 $) yükselmeye başladı ve RSI, boğalara küçük bir avantaja işaret ederek 57’nin üzerine çıktı.

Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerinde tutabilirse, ETH / USD kuru tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.040 $’ı yeniden test edebilir. Bu direncin kırılması, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat düşerse ve 50 günlük basit hareketli ortalamanın 1.572 $’ın altına inerse parite kritik desteği 1.289 $’da tekrar test edebilir.

BNB Fiyat Analizi

Binance Coin (BNB) 5 Mart’ta 20 günlük EMA’dan (217 $) geri döndü, ancak boğalar fiyatı 265 $’lık genel dirence itemedi. Bu, talebin daha yüksek seviyelerde azaldığını gösteriyor.

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA desteğinin altına çekerse, BNB / USD kuru 189 dolara düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, 50 günlük SMA’ya 137 dolara düşüş için kapıları açabilir.

Aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, boğalar pariteyi 265 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, 309,49 dolara ralli mümkündür. Kademeli olarak yükselen 20 günlük EMA ve 57’nin üzerindeki RSI, boğalara küçük bir avantaj sunuyor.

ADA Fiyat Analizi

Cardano (ADA), son dört gündür 20 günlük EMA’nın (1.08 $) üzerinde duruyor. Ancak boğaların güçlü bir toparlanma başlatamaması, mevcut seviyelerde agresif alım eksikliğini gösteriyor.

Ayılar şimdi 20 günlük EMA desteğini kırmaya ve düzeltmeyi 0,9817712 $’a ve ardından 0,769 $’ da 50 günlük SMA’ya derinleştirmeye çalışabilir.

Bununla birlikte, düzleşen 20 günlük EMA ve 58’in üzerindeki RSI, boğaların küçük bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor.

Fiyat mevcut seviyelerden geri dönebilir ve 1,20 $’ın üzerine çıkabilirse, ADA / USD kuru 1.35 $’a ve ardından 1.48 $’a yükselebilir.

DOT / USD

Polkadot (DOT) şu anda genellikle bir devam modeli görevi gören simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor. Ancak bazı durumlarda simetrik üçgen, bir trend değişikliğini işaret ederek bir tersine dönüş modeli rolünü oynar.

Ayılar fiyatı üçgenin destek çizgisinin altına çekerse, DOT / USD kuru kısa vadeli boğalardan satışa tanık olabilir. Parite daha sonra 26.50 $’a düşebilir. Desen hedefi 17 $’dır.

Tersine, fiyat mevcut seviyeden toparlanır ve üçgenin üzerine çıkarsa, parite tüm zamanların en yüksek seviyesini 42.28 $’da tekrar test edebilir. Bu seviye aşılırsa, fiyat ralliyi 52.50 $’daki desen hedefine uzatabilir.

XRP / USD

XRP, kısa vadede yükselen bir üçgen modeli oluşturdu. Bu bir kırılma ile tamamlanacak ve 0,50 doların üzerine kapanacak. Bu yükseliş kurulumunun 0,635 dolarlık bir fiyat hedefi var.

Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve yükselen üçgenin trend çizgisinin altına inerse, XRP / USD kuru 0,359 $’a düşebilir. 0,359 doların altındaki bir kırılma ve kapanış, fiyatı 0,173 dolara çekebilecek bir düşüş eğilimi gösterimini tamamlayacaktır.

Düz 20 günlük EMA (0,46 $) ve 52’nin hemen üzerindeki RSI, ne boğalara ne de ayılara açık bir avantaj öngörmüyor. Bu nedenle, bir konum çağrısı yapmadan önce kesin bir kırılmanın gerçekleşmesini beklemek en iyisidir.

UNI / USD

Uniswap (UNI) 7 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Ancak boğalar bu güçten yararlanamadı. Ayılar şu anda fiyatı önceki direncin altına düşürmeye çalışıyor ve desteği 33 dolara çevirdi.

Başarılı olurlarsa, UNI / USD kuru 30 $’a ve ardından 20 günlük EMA’ya (26.23 $) düzeltebilir. Her iki desteğin de güçlü bir şekilde toparlanması, traderların düşüşleri almaya devam ettiğini gösterecek. Boğalar daha sonra tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak.

Bir kırılma ve 35 doların üzerinde bir kapanış, 46 dolara yolculuğa başlayabilir. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Bu olumlu görüş, fiyatın düşmesi ve 20 günlük EMA desteğinin altına düşmesi durumunda geçersiz hale gelecektir. Bu, fiyatı 20,31 dolardaki 50 günlük SMA’ya çekebilir.

LINK / USD

Chainlink (LINK) şu anda 24 $ ile 32 $ arasında sınırlıdır. Boğalar, fiyatı 7 Mart’ta 20 günlük EMA’nın üzerine 28.46 $’a itti ve bu, 32 $’lık genel dirence olası bir yükselişin yolunu açtı.

LINK / USD kuru kırılır ve 32 $’ın üzerinde kapanırsa, yükselen bir üçgen desenini tamamlayacaktır. Bu yükseliş kurulumunun 43.19 dolarlık bir fiyat hedefi var. 20 günlük EMA düz iken, pozitif bölgedeki RSI boğalara küçük bir avantaja işaret ediyor.

Bununla birlikte, fiyat 32 dolardan keskin bir şekilde düşerse ve üçgenin trend çizgisinin altına inerse, aralık içindeki kalış süresini uzatabilir. Fiyat düşerse ve 24 dolarlık desteğin altına inerse eğilim ayıların lehine olabilir. Böyle bir hareket fiyatı 20.11 dolara çekebilir.

LTC / USD

Litecoin (LTC), 185,58 ila 196,30 dolar aralığında sert bir dirençle karşı karşıya. Altcoin bugün genel dirençten geri döndü ve 185,58 doların altına düştü. Bu da daha yüksek seviyelerde kar alımının olduğunu gösteriyor.

Ayılar şimdi fiyatı 171.94 $’daki 50 günlük SMA’ya ve ardından yükseliş trendine indirmeye çalışacak. Bu desteğin altında bir kırılma, 152 dolara ve ardından 120 dolara daha derin bir düzeltme başlatabilir.

Bununla birlikte, 20 günlük EMA (185 $) düzleşti ve RSI orta noktaya yakın, birkaç gün için fiyat aralığına bağlı bir eylem öneriyor.

Fiyat mevcut seviyelerden yükselirse ve 196,30 $’ın üzerine çıkarsa, eğilim boğaların lehine olabilir. Bu durumda LTC / USD kuru 246,96 dolara yükselebilir. Bu direncin kırılması, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterebilir.

BCH / USD

Bitcoin Cash (BCH) şu anda yükseliş trendi çizgisi ile 539 $’lık genel direnç arasında yer alıyor. Altcoin, bugün boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir Doji şamdan modeli oluşturdu.

Bununla birlikte, kademeli olarak azalan 20 günlük EMA 531 dolardan ve RSI 48’in altındaki ayılar için küçük bir avantaj öneriyor. Satıcılar fiyatı yükselen trend çizgisinin altına çekebilirse, BCH / USD kuru 440 $’a ve ardından 370 $’a düşebilir.

Öte yandan, eğer boğalar fiyatı 539 doların üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, parite 631.71 dolara doğru yolculuğuna başlayabilir.

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Elinde 900 Milyon Dolarlık Shiba Inu Bulunduran Balina Dikkat Çekti

Shiba Inu Fiyatında Yükseliş Sürecek mi? 26 Kasım SHIB Analiz

Shiba Inu fiyatı, iki hafta sonra sıkı bir konsolidasyon aralığından çıktı ve bu da bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.