Ana Sayfa / Haberler / ABD Adalet Bakanlığı Hackerlar İçin Kripto Para Ödüllü Program Başlatıyor
Bybit
ABD Adalet Bakanlığı Hackerlar İçin Kripto Para Ödüllü Program Başlatıyor
ABD Adalet Bakanlığı Hackerlar İçin Kripto Para Ödüllü Program Başlatıyor

ABD Adalet Bakanlığı Hackerlar İçin Kripto Para Ödüllü Program Başlatıyor

Bilgisayar korsanları ve özellikle de onların dağıttığı fidye yazılımları ile yıllardır başı dertte olan ABD’nin Adalet Bakanlığından kısa süre önce ilginç bir açıklama geldi. Açıklamaya göre hackerlar için kripto para ödüllü bir program başlatılıyor.

Tor Üzerinden Ödüllü İhbar Programı

ABD Adalet Bakanlığı tarafından başlatılan ihbar programına sadece Tor üzerinden erişilebilmekte. Bildiğiniz üzere Tor tarayıcısı daha çok bilgisayar korsanlarının kullandığı ve “deep web” olarak anılan taraftaki internet sitelerine erişim için kullanıyor. ABD Adalet Bakanlığı da hackerların ihbarda bulunabilmeleri adına Tor üzerinden bir ihbar hattı oluşturdu.

Bakanlık tarafından yapılan duyuruya göre bu ödül programı kapsamında 10 milyon dolara kadar kazanılabilmekte. Bunun için de bir bilgisayar korsanını kanıtlarla birlikte ihbar etmelisiniz. Özellikle de kötü niyetli korsan gruplarında bir işbirlikçi çekmeye çalışan bakanlık bu yüzden ödemeleri kripto paralar üzerinden yapacak. Bu sayede de ihbarı gerçekleştirilen kişinin kimlik bilgileri anonim kalabilecek. Şimdiden büyük bir yankı uyandıran bu ihbar programına ilginin oldukça fazla olması beklenmekte. Özellikle de fidye yazılımı dağıtan grupları hedef alan bakanlık bir an önce fidye vakalarını azaltmak istiyor.

Apple 2.5 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Aldı İddiası

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

pNetwork DeFi Platformu Hack Saldırısında 15 Milyon Dolar Çaldırdı

pNetwork DeFi Platformu Hack Saldırısında 12 Milyon Dolar Çaldırdı

Bir DeFi platformu olan pNetwork hack saldırısına uğramış durumda. Bu saldırıda 15 milyon dolar çaldıran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.