ABD Bankaları Libra İçin Uyarıda Bulundu

Advertisements

Son zamanların en büyük kripto para gündemlerinden olan Libra için uyarılar ve buna bağlı hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Neredeyse dünyanın her yanından Libra’ya karşı tutum alındığına dair haberler duyar olduk. Bu seferki haber ise Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bankalar tarafından geldi. Libra geldiğinde işlem hacimlerinin düşüş yaşayacağını düşünen büyük bankalar, bu kripto paraya karşı yeni bir strateji geliştirilmesi gerektiğini düşünüyor.

Libra’ya Tepki Çığ Gibi Büyüyor

Dünya genelinde para işleriyle alakalı neredeyse tüm büyük kurumdan Libra’ya karşı tepkiler çığ gibi büyüyor. Buna karşılık olarak Facebook tarafından şuan için hiçbir açıklama gelmese de kararlarının net olduğunun bilinmesini istiyorlar. Planlamalara göre 2020 yılının başlarında çıkarılması öngörülen Libra, çıktığı günden itibaren sektörün önemli bir parçası olmayı hedefliyor. Bunu yapacağına dair büyük bir olumlu fikrin de olduğunu hesaba katarsak kripto para dünyası için önemli gelişmelerin yakında geleceğini söyleyebiliriz. Sürekli olarak Avrupa Birliği ve yetkilileri ile görüşmelerde bulunan Libra yetkilileri sürekli olarak sıkıştırılıyor. İlerleyen günlerde nasıl gelişmeler yaşanacağını hep birlikte göreceğiz.

Mark Zuckerberg’dan Libra Açıklaması

Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.