Ana Sayfa / Haberler / ABD Başkan Adayı Kripto Paralara Karşı Olumlu Konuştu
ABD Başkan Adayı Kripto Paralara Karşı Olumlu Konuştu
ABD Başkan Adayı Kripto Paralara Karşı Olumlu Konuştu

ABD Başkan Adayı Kripto Paralara Karşı Olumlu Konuştu

ABD Başkan Adayı Andrew Yang, kripto paralara karşı olumlu konuştu. Hali hazırda Trump hükümetinin kripto paralara karşı sert tutumunu eleştiren Yang, bununla uyum içerisinde yaşamaları gerektiğini belirtti. Andrew Yang, özellikle kripto paralara ve yeni teknolojilere olan sempatisi ile tanınıyor. Bu yüzden de yenilikçi bir başkan adayı olarak gündemdeki yerini koruyor. Demokratik aday Yang, kripto paraların bir takım sorunlarının olduğunu ve bu sorunları çözebileceğinden bahsetti. Yang’ın bazı açıklamaları ise şu şekilde oldu:

”Regülasyon konusunda bizden önde olan diğer ülkeler bu yeni piyasaya önderlik ediyor ve biz onları yakaladığımızda uymamız gereken kurallar koyuyor. Bunu çözmemiz ve erken davranmamız gerekmekte.”

Amerika Birleşik Devletlerinde sadece birkaç eyalet dışında kripto paralara fazla özen gösterilmediğine değinen Yang, bunun önüne geçmeyi hedefliyor. Büyük bir kripto para yatırımcısına sahip olan ABD’de bunu gerçekleştirmenin önemine de değindi. Geç kalınması durumunda önemli fırsatların kaçabileceğini açıklayan Yang, şu şekilde konuştu:

”Bu varlıkları düzenlemeye yönelik ulusal bir çerçeve oluşturulmasında geri kaldılar.”

Amerika’daki kripto para varlıklarına ilişkin yasal süreçlere değinerek böyle bir açıklama yapan başkan adayı, insanların bu yeni teknolojiye olan düşkünlüğüne dikkat çekti. Kripto paraların çıkışıyla meydana gelen blockchain teknolojisine de değinen Yang, bunun büyük bir avantaj olduğunu konuştu. Birçok ülkenin bu konuda atılımlarda bulunmasına rağmen ABD’nin bu konuda geri kaldığını söyledi. Birçok yeni teknoloji konusunda yasal olarak şirketlerin desteklenmediğini de söyleyen Yang, seçilmesi durumunda gerekli çalışmaları yapacağına dair sözlerde bulundu.

Kripto Para Okuluna Kayıtlar Başlıyor

https://twitter.com/andrewyang

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Usta Analist Altcoin Tahmini İle Umutlandırdı

Usta Analist Altcoin Tahmini İle Dikkatleri Üzerine Çekti

Uzun bir süredir analizleri ile ün salmış usta analist Benjamin Blunts (@SmartContracter), altcoin tahmini ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.