Ana Sayfa / Analizler / ABD Başkanlık Seçimlerinin Bitcoin Üzerindeki Etkisi Nasıl Olacak
ABD Başkanlık Seçimlerinin Bitcoin Üzerindeki Etkisi Nasıl Olacak
ABD Başkanlık Seçimlerinin Bitcoin Üzerindeki Etkisi Nasıl Olacak

ABD Başkanlık Seçimlerinin Bitcoin Üzerindeki Etkisi Nasıl Olacak

Seçim tarihi yaklaştıkça kripto para yatırımcılarının aklında ABD başkanlık seçimlerinin Bitcoin üzerindeki etkisi nasıl olacak soruları da artmaya başladı. Bilindiği üzere 2020 yılı içerisinde dünyanın süper gücü olarak bilinen ABD’de bir başkanlık yarışı olacak. Bu yarışta seçilen tarafın daha öncesinde belirttiği politikalar da seçim sonrasında etkisini dünya genelinde gösterebiliyor.

Büyük bir ekonomik gücü elinde bulunduran ABD’nin yetkili kurumları hali hazırda Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapan kişiler tarafından da takip ediliyor. Bu kurumların başında gelen FED’in hamleleri Bitcoin piyasaları üstünde de etkisini göstermekte. ABD’deki başkanlık seçimi yaklaştıkça da şüpheler artmaya başladı. Son günlerde olumlu bir izlenim veren Bitcoin’in seçimlerden sonraki duruşu şimdiden merak konusu. Uzmanlara göre seçilen yeni ismin izleyeceği politikalar kripto para piyasalarını da etkileyebilir. Önemli bir kripto para yatırımcısını bünyesinde barındıran ABD’li yatırımcıların takınacağı duruşlar bu süreçte belirleyici olacaktır.

Bitcoin fiyatının birçok faktörden etkileniyor olabileceği uzun zamandır tartışma konusu ve bunun üzerine önemli olaylar öncesi çeşitli teoriler ortaya atılmakta. ABD’de yaşanacak olan seçimler de bunlardan birisi oldu ve MESSARI bu konuda ilginç bir tabloyu bizlere gösterdi. Tabloya göre ABD’de yaşanan seçimler sonrasında Bitcoin’de inanılmaz bir çıkış görülüyor. Trump döneminden önce gelen Obama’nın seçilmesi ile birlikte bile inanılmaz bir çıkış trendi gözlemlenmekte. Ardından Donald Trump’ın koltuğa geçmesi ile birlikte yine iddiaları doğrular nitelikte bir çıkış görebiliyoruz. Oldukça ilginç olan bu tablo son birkaç gündür özellikle sosyal medyada kripto para yatırımcıları arasında oldukça popüler bir durumda.

Bitcoin fiyatını etkilediği iddia edilen birçok farklı olay olduğu daha öncesinde de belirttiğimiz gibi uzun bir zamandır konuşulmakta. MESSARI tarafından ortaya çıkartılan bu veriler de bizi bir hayli şaşırttı. Her seçim döneminden sonra önemli bir çıkışın yakalanması sadece bir tesadüf mü yoksa bir geleneğe mi dönüşüyor, bunu hep birlikte göreceğiz.

Tezos (XTZ) Fiyat Artışıyla Bitcoin’i Geride Bıraktı

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

TikTok Videosu Sayesinde Dogecoin %25 Değer Kazandı

TikTok Videosu Sayesinde Dogecoin %25 Değer Kazandı

Kripto para piyasasında bir meme coin olarak geçen ve oldukça komik bir gelişime sahip olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.