Ana Sayfa / Bitcoin / ABD Bitcoin Madenciliğinde Liderliği Çin’den Aldı
Bybit
ABD Bitcoin Madenciliğinde Liderliği Çin'den Aldı
ABD Bitcoin Madenciliğinde Liderliği Çin'den Aldı

ABD Bitcoin Madenciliğinde Liderliği Çin’den Aldı

Çin’in kripto para yasaklarından sonra ABD Bitcoin madenciliğinde liderliği eline almış durumda. Cambridge Üniversitesi tarafından paylaşılan verilere baktığımızda durumu çok daha net bir şekilde görebiliyoruz.

ABD Bitcoin Madencilerinin Yeni Yuvası!

ABD Bitcoin Madenciliği Yüzdesi
ABD Bitcoin Madenciliği Yüzdesi

Yapılan araştırma sonuçlarına göre ABD şu anda madenciliğin %35’inden fazlasını oluşturuyor. Onu %18.10 ile Kazakistan ve %11.23 ile Rusya takip etmekte.

Çin’de yasaklar nedeniyle faaliyetlerini kesmek durumunda kalan madenciler artık ABD’ye akın ediyorlar. Buna ek olarak Rusya ve çevre ülkelerinde de madencilik oranları her geçen gün artmakta. Ancak ABD’nin bu konudaki uzlaşmacı tavrı özellikle kurumsal madencileri bölgeye daha da çekebilir.

Ülkemiz son dönemlerde kripto para madenciliğine de ilgi göstermeye başladı. Ancak elektrik ve parça maliyetleri nedeniyle bu oran %0.06’da kalmış durumda. İlerleyen süreçte maliyetlerin düşmesi durumunda bu seviyenin çok daha fazla arttığını görmemiz mümkün olacaktır. Buna ek olarak madencilik faaliyetlerinin bireysel ölçüde yapılması da oranın minimal kalmasındaki sebeplerden birisi olarak göze çarpıyor.

Lazio Fan Token Yarın Binance’de Listeleniyor!

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Yüz Milyonlarca Dolarlık Bitcoin (BTC) Hareketleri Dikkatleri Üzerine Topladı

Dev Bitcoin (BTC) Transferleri Dikkatleri Üzerine Topladı

Büyük kripto para transferlerini duyuran Whale Alert tarafından bugün ilginç Bitcoin transferleri dikkatleri üzerine toplamış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.