Ana Sayfa / Bitcoin / ABD Borsaları Kapanırsa Bitcoin Fiyatı Nasıl Etkilenir?
ABD Borsaları Kapanırsa Bitcoin Fiyatı Nasıl Etkilenir
ABD Borsaları Kapanırsa Bitcoin Fiyatı Nasıl Etkilenir

ABD Borsaları Kapanırsa Bitcoin Fiyatı Nasıl Etkilenir?

Corona virüsünün borsalar üzerinde etkisi giderek büyürken şimdi de ABD borsalarının kapanması gündeme gelmiş durumda. Eğer ABD borsaları kapanırsa Bitcoin fiyatı nasıl etkilenir sorusu yatırımcıların aklındaki yerini koruyor.

19 Mart tarihinden beri 6.000 dolar seviyelerini koruyan Bitcoin’de uzun bir süredir hareketlilik olmuyor. Şimdi ise borsaların kapatılması ihtimali gündeme geldi ve bir anda insanlar hazırlıklarını başlattı. Placeholder ortağı Chris Burniske tarafından yapılan açıklamalara göre, piyasaların “her şeyi sat” anına yaklaştığı belirtiliyor. Bitcoin piyasalarında fiyatın ters yönde hareket edeceğini savunan Burniske, insanların bu konuda dikkatli olması gerektiğinin altını çizdi.

Her gün biraz daha kötüleşen küresel finansal sistemi nedeniyle ABD borsalarının kapatılacağı iddiaları güç kazanmaya başladı. Kripto para takipçilerinin Twitter üzerinden tanıdığı @MMcrypto da bu iddiaları savunuyor.

ABD Başkanı Trump tarafından borsaların kapatılma kararı verilmesi durumunda insanların yatırımdan biraz daha uzaklaşması bekleniyor. Borsaların kapatılması ile birlikte kripto paralara gün doğacağını savunanlar kadar, insanların yatırım yapmayacaklarını savunanlar da bulunduğu için büyük bir kargaşa hakim olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden de yatırımcılar tarafından yapılan tavsiyelerde şuan için bir hareketlilik gösterilmemesi gerektiğinin altı çiziliyor. Hali hazırda nakit stoklamaya başlayan kişilerin de bu sözlerin arkasında gittiğini söyleyebiliriz.

Corona virüsünün piyasalar üzerinde yarattığı etki ile birlikte düşen hisselerin kurnaz takipçileri olabiliyor. Bu olaylar geçtikten sonra tekrardan çıkacağı inanılan bazı hisselere birikim söz konusu. Söz konusu birikimler şuan için gündeme gelmese de bu kişilerin bir süre sonra tekrardan ortaya çıkacağı konuşuluyor. Tamamen riskli bir hamle olarak görülen bu hamlelerin de birçok savunucusu mevcut olduğunu hatırlatmak gerek.

Yazının kaleme alındığı sıralarda 6.041 dolardan işlem gören Bitcoin’in bu gece sonuna kadar değişiklik göstermemesi bekleniyor. Pazartesi günü yapılacak olan açıklamalara göre piyasaların şekil alacağını söyleyebiliriz. Bu yüzden de haberlerin yakından takip edilmesi sizin yararınıza olacaktır.

Ekonomideki Düşüş Kripto Paralar İçin Fırsat Olabilir

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Aydın'da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Aydın’da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Daha öncesinde “Bitcoin Safiye” olayının yaşandığı Aydın’da Bir Bitcoin dolandırıcılığı vakası daha görüldü. İnsanları kripto …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.