Ana Sayfa / Haberler / ABD Hazine Bakanı Yellen, UST’yi Hedef Göstererek Düzenleme Çağrısı Yaptı
Binance %20 İndirim

ABD Hazine Bakanı Yellen, UST’yi Hedef Göstererek Düzenleme Çağrısı Yaptı

ABD Maliye Bakanı Janet Yellen, yıl sonunda hala istikrarlı para mevzuatı için çağrıda bulunuyor.

Senatör Pat Toomey’in (R-PA) 10 Mayıs’taki bir duruşmadaki sorusuna yanıt olarak Yellen, Kongre’nin sabit paralarla ilgili yasayı geçirmesinin “önemli, hatta acil” olduğunu doğruladı. Hatta Kongre’nin yıl sonunda bunu yapmasını “çok uygun” olarak nitelendirdi.

Yellen, TerraUSD (UST) etrafındaki hafta sonu dramasını özellikle vurguladı ve şunları söyledi:

“TerraUSD olarak bilinen stabil coin bir saldırı yaşadı ve değeri düştü. Bence bu sadece onun hızlı büyüyen bir ürün olduğunu ve hızla büyüyen riskleri olduğunu gösteriyor.”

Toomey, kendi adına, algoritmik olmayan stabilcoinleri ele almayı amaçlayan mevzuatın arkasında duruyor. Yellen’a yanıt olarak, UST gibi algoritmik sabit paralarda “önemli bir ayrım” fark etti.

Duruşma, Maliye Bakanı tarafından yönetilen bir denetleyici düzenleyici olan Finansal İstikrar Denetleme Konseyi’nin çalışmalarına odaklanmış durumda. Başkanın sabit tokenler hakkındaki çalışma grubu tarafından Kasım ayında yayınlanan bir raporda, FSOC tarafından başarısız bir kongre eyleminin kripto para birimlerini kontrol etmek için harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.

Justin Sun, Tron DAO Rezervleri İçin 61 Milyon Dolarlık Alım Yaptı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.