Ana Sayfa / Haberler / ABD Hükümeti Doları Tokenize mi Edecek?
abd hükümeti bitcoini acilen tokenize etmeli-min
abd hükümeti bitcoini acilen tokenize etmeli

ABD Hükümeti Doları Tokenize mi Edecek?

Son zamanlarda daha da gündeme gelen kripto paralar ve tokenize girişimlerinde artık devletler de büyük roller oynayabiliyor. Hatta birçok devlet artık kendi kripto para birimini çıkararak halkının bu yeni teknoloji ile birlikte ülke ekonomisine kazandırmasını sağlıyor. Anthony Pompliano tarafından yapılan açıklamalara göre ABD hükümeti  acilen doları tokenize ederek bu yeni akıma ayak uydurmalı. Özellikle en çok kripto para girişiminin bu ülkeden çıkıyor olmasına rağmen devletin şu ana kadar hiçbir adım atmamış olması bile başlı başına bir tuhaflık olsa gerek. ABD Başkanı Trump, henüz kripto para ve dolayısıyla Bitcoin’e sıcak bakmadığına dair açıklamalar yapmıştı. Bu da doların tokenize edilmesine dair yakın zamanda bir girişim olmadığına dair bir ipucu olarak görülebilir.

Merkez Bankaları Kendi Kripto Paralarını Çıkaracak

Nakit Para Devri Kapanacak mı?

Kripto paraların hayatımıza girmeye başladığı günlerden itibaren birçok işlemi bu coinler aracılığıyla yapabilir duruma geldik. Kripto paralar hiçbir devlet veya kurumun doğrudan kontrolünde olmadığı için birçok kişi tarafından sevildi ve kullanılmaya başlandı. Özellikle insanlara verilen gizlilik duygusu sayesinde her geçen gün kripto paralara olan ilgi de artmakta. Belki de nakit para devrine yavaş yavaş veda ediyor olabiliriz. Ancak bunun için önümüzde uzun bir zaman olduğu da su götürmez bir gerçek.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin Tekrardan Yükselişte | Hedef 10.000 Dolar

Bitcoin Tekrardan Yükselişte | Hedef 10.000 Dolar

Son 24 saatte %3 oranında değer kazanan Bitcoin tekrardan yükselişte görünüyor. Yeni hedefin 10.000 dolar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.