Ana Sayfa / Haberler / ABD Hükümeti Libra’yı Engellerse Sonu Kötü Olabilir
abd librayı engellerse ne olur
abd librayı engellerse ne olur

ABD Hükümeti Libra’yı Engellerse Sonu Kötü Olabilir

Kripto para dünyasına olduğu kadar büyük ülkelerin gündemine de bomba gibi düşen Libra gelişmesi ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri yetkilileri tarafından birçok karşı atak yapıldı. Ancak birçok uzmana göre Bitcoin’in yükseliş yerlerinden olan Amerika’da böylesine bir teknolojiyi yasaklamak adeta kendi bacağına sıkmak olacaktır. Andreessen Horowitz ortağı ve eski bir savcı olan Katie Haun, yapmış olduğu açıklamada ABD’nin Libra engellemesinin ulusal güvenliğe ters düşeceğini bildirdi. Haun’un bir diğer açıklaması ise şu şekilde:

“Projenin çokça gündeme getirilmesi ve Facebook’un dahil olması nedeniyle bu eleştiriler ile karşı karşıyayız. Bu teknolojiyi başlamadan engellemenin açıkçası ciddi derecede tehlikeli olduğunu düşünüyorum.”

ABD’nin böyle bir adım atması durumunda Çin ve Rusya tarafından geliştirilen kripto para teknolojilerine arkadan bakmak zorunda kalmasından korkuluyor. Şuanda birçok devlet kendi kripto para birimini çıkarmak için adeta birbiri ile yarış durumunda diyebiliriz. Türkiye de kripto para teknolojilerini yakından takip eden bir ülke konumunda ve bu yüzden de yakın zamanda bunlara benzer bir girişimin ortaya atılacağından hiç kuşkumuz yok.

ABD Bu Konuda Ciddi Görünüyor

Her ne kadar bu adımın ABD hükümetine kötü sonlar getirileceği düşünülse de ABD bu konuda ciddi görünüyor. Trump da yapmış olduğu açıklamada henüz bir kripto para girişimi içerisinde olmadıklarını açıklamıştı. Sosyal medya devi Facebook’un çıkaracağı Libra için neden kötü düşündüklerini kestirmek şuan için zor. Ancak ilerleyen günlerde bu durumun da aşıldığını ve karşı ülkelere hamle olarak daha da güçlendirildiğini görmemiz mümkün.

ABD Bankaları Libra İçin Uyarıda Bulundu

 

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Rockefeller Ailesi'ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak

Rockefeller Ailesi’ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak

Dünya genelinde en zengin ailelerden birisi olan Rockefeller, bilindiği üzere birçok yatırım bankası üzerinden işlem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.