Ana Sayfa / Haberler / ABD Ordusu Blockchain Tabanlı Mesajlaşma Uygulaması Geliştiriyor

ABD Ordusu Blockchain Tabanlı Mesajlaşma Uygulaması Geliştiriyor

Hükümet kanadından yapılan bir açıklamaya göre ABD ordusu blockchain tabanlı bir mesajlaşma uygulaması geliştiriyor. ABD Deniz Kuvvetleri’ne bağlı Kaliforniya merkezli bir araştırma grubu olan Naval Air Warfare Center (Donanma Hava Harp Merkezi), ordunun güvenli bir şekilde mesajlaşması için blockchain teknolojisinden yardım alacak. Bunun için de Simba Chain şirketi ile 10 milyon dolar karşılığında anlaşıldı.

Ordunun mesajlaşma uygulamasını geliştirecek olan Simba Chain şirketinin CEO’su Joel Neidig tarafından şu şekilde bir açıklama geldi:

“Platform bu yıl kullanıma açılacak ve önümüzdeki 4 yıl boyunca da güncellemelerle devam edecek.”

Neidig, bu haberin son gelişme olmayacağını söyleyerek, “Bu anlaşma, daha imzalanacak birçok sözleşmenin ilki” dedi. “Yeni anlaşmaları ilkbaharda açıklayacağız” şeklinde belirtti.

Simba Chain oluşumu ABD ordusu için yabancı diyemeyiz. Daha öncesinde ABD Hava Kuvvetleri için de blockchain tabanlı tedarik zincir çözümü geliştirilmişti.

Microsoft Azure bulut platformu üzerine kurulan sistem üzerinden ordunun iletişim ihtiyacı sağlanacak. Şifreli mesajlaşma özelliği sayesinde de ekstra güvenlik hedefleniyor. Simba Chain CEO’su Joel Neidig tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Bu sadece SIMBA ve ortaklarımız için değil, aynı zamanda Savunma Bakanlığı için de uygun olan, değiştirilemez ve reddedilemez biçimde hassas, görev açısından kritik operasyonlar yürütmek için uygun bir çözüm. Tüm hedefleri karşılayan, ‘kurşun geçirmez’ platform sunmayı planlıyoruz.”

Her geçen gün biraz daha yaygın duruma gelen blockchain teknolojisi, şimdi de ABD ordusuna girmiş durumda. Birçok alanda güvenliği ve zamandan tasarrufu sağlayan teknolojinin popülerliği günden güne artıyor. Ülkemizde de kimlik sistemlerinde kullanılması beklenen söz konusu teknoloji için gelişmeleri hep birlikte göreceğiz.

Kobe Bryant Fotoğrafında Kripto Madencilik Yazılımı Tespit Edildi

https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Armed_Forces

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor Venezuela’nın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.