Ana Sayfa / Bitcoin / ABD Senatosundan Bitcoin Yatırımcılarını Üzecek Haber
ABD Senatosundan Bitcoin Yatırımcılarını Üzecek Haber
ABD Senatosundan Bitcoin Yatırımcılarını Üzecek Haber

ABD Senatosundan Bitcoin Yatırımcılarını Üzecek Haber

Kripto para lideri bildiğiniz üzere son birkaç gündür önemli bir yükseliş trendi yakalamış durumda. Hal bu olsa da Bitcoin hakkında olumsuz yorumlar gelmeye devam ediyor. Şimdi de ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi tarafından yürütülen bir oturumdan BTC yatırımcılarını üzecek bir haber geldi. Gelen habere göre bazı isimler Bitcoin’in azaltılması ve çeşitli kısıtlamalar getirilmesi yönünde yorumda bulundu. Oturuma katılan ve Stanford’dan Dr. Duffie tarafından konu hakkında yapılan yorum ise şu şekilde:

“Bence çoğu ülke, istenmeyen kripto paraların işgalini önleyebilmek için dijital merkez bankası paralarını inceliyor. […] Bitcoin gibi istenmeyen kripto paraların kullanımını kısıtlamak için katı düzenlemelere başvurulmalı. Bitcoin, ekonominin genelinde ne kadar az kabul görürse; onu yasa dışı amaçlarla kullanmak isteyenlerin Bitcoin’i harcaması veya onu dolara çevirmesi de o kadar zorlaşır. Bunun için ne gerekiyorsa yapılmalı.”

Kripto paraların doğrudan engellenmesinin çok zor olduğunu belirten isme göre bankalar üzerinden çeşitli kısıtlamalar getirilmeli. Burada da bankalara kripto para borsalarından para çekme engeli gibi konuların konuşulduğunu söylememiz gerekiyor. Gelen bu haberler yatırımcıları korkutsa da sadece bir eleştiri ve yorum olduğunu söylemeliyiz. Bu haberlere aldırmayan kripto para lideri ise şu anda son 24 saatteki %12’lik artışıyla 38.236 dolardan işlem görmekte.

Microstrategy Şirketinden Bitcoin Yatırımcılarını Sevindirecek Haber

Binance

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Şarkıcı Emrah Kendi Kripto Parasını Çıkartmaya Hazırlanıyor!

Şarkıcı Emrah Kendi Kripto Parasını Çıkartmaya Hazırlanıyor!

Ülkemizde birçok kişinin yakından tanıdığı şarkıcı Emrah kısa bir süre önce kendi kripto para birimini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.