Ana Sayfa / Haberler / ABD Vadeli İşlemler Komisyonu Dijital Dolar Önerisinde Bulundu
Binance %20 İndirim
ABD Vadeli İşlemler Komisyonundan Dijital Dolar Önerisi
ABD Vadeli İşlemler Komisyonundan Dijital Dolar Önerisi

ABD Vadeli İşlemler Komisyonu Dijital Dolar Önerisinde Bulundu

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun iki eski başkanı hükümetin de kontrolünde bulunan dijital bir dolar sistemi önerisinde bulundu. Doların değer kaybetmeye başlamasının ardından bu öneride bulunan eski CFTC başkanları, sistemin halkı tatmin etmek için buna ihtiyaç duyduğunu belirtti. Aynı zamanda Libra için de birkaç değerlendirmede bulunan başkanlar ABD hükümetinin izlediği yolun yanlış olduğunun altını çizdi.

Yeni Dijital Çağda Rekabet

Birçok ülkenin kendisine ait kripto paralar üstünde çalışmalar yaptığını belirten eski başkanlar yeni dijital çağda rekabet edebilmek için yeni gelişmelere ayak uydurulması gerektiğini belirtiyor. ABD’de baskıların devam ettiği kripto paralar, birçok yasağa rağmen hala günde milyonlarca, hatta milyarlarca dolarlık hacimlerle işlemlerine devam ediyor. Bitcoin’in ilk çıktığı yıllardan bu yana büyük bir merak uyandırdığı ve arkasında barındırdığı teknolojinin ne denli yararlı olduğu da bilinenler arasında. Özellikle blockchain adı verilen ve merkezsiz olmasıyla büyük bir güvenlik sağlayan teknoloji Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere birçok ülkede büyük şirketler tarafından kullanılıyor.

Dijital para birimlerinin zorluklarını ve vaatlerini ele almak için mükemmel bir çözüm bulunmadığını ve bu çabaların üreteceği tüm teknolojik ilerlemeleri kimsenin öngöremeyeceğini belirten başkanlar ülkelerinde bu gelişme için yarışın gerisinde kaldıklarını belirtti.

ABD Vadeli İşlemler Komisyonu’nda uzun yıllar görev almış Daniel Gorfine ve Cristopher Giancarlo, elde etmiş oldukları ekonomik bilgi birikimleriyle yapmış olduğu açıklamalarında ciddi olduklarının ve hükümetin bu sözleri değerlendirmesi gerektiğinin altını çizdiler.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.