Ana Sayfa / Bitcoin / ABD Yetkilileri El Konulan 2.170 Bitcoin’i Açık Arttırmayla Satacak
abd-bitcoin-satiyor

ABD Yetkilileri El Konulan 2.170 Bitcoin’i Açık Arttırmayla Satacak

ABD’li yetkililer, kolluk kuvvetlerinin ceza davalarında el koyduğu 2,170 Bitcoin’i açık artırma usulüyle satacaklarını duyurdular. Satılacak 2 bin 170 Bitcoin’in değeri bugün itibariyle 25 milyon doları aşıyor. Online açık arttırma 19 Mart’ta yapılacak. Açık artırmada 14 ayrı bloktan oluşacak: 500 BTC’den iki blok, 100 BTC’den 11 blok ve 70 BTC için bir bloktan satış işlemi gerçekleştirilecek.

Açık arttırmaya katılmak isteyenler 14 Mart’a kadar 200,000 ABD Doları tutarında bir depozito göndermeleri ve ayrıca kayıt formu da dahil olmak üzere belgeleri doldurmaları gerekiyor. Belgeler, teklif sahiplerinin kendileri, iş alanları ve banka hesapları hakkında çok sayıda kişisel bilgiyi ifşa etmesini gerektiriyor.

Bitcoin’lere “çeşitli federal cezai, hukuki ve idari davalarla bağlantılı olarak” el konuldu. El konulan BTC’lerin çoğunluğu ABD Uyuşturucu Uygulama İdaresi tarafından el konuldu ancak diğer ABD kolluk kuvvetleri de davaya karıştı. BTC’lere el koyan bir diğer ABD kurumu Alkol, Tütün, Ateşli Silahlar ve Patlayıcılar Bürosu.

Geçmiş Devlet Müzayedeleri

Yaklaşan bu müzayede, ABD hükümetinin ceza davalarında el koyduğu Bitcoin’leri üçüncü kez açık arttırma satışı olacak. 22 Ocak’ta 30 milyon doların üzerinde bir miktarda, 3 binden fazla Bitcoin’i açık arttırma usulüyle satıldı.

Ayrıca, 2016’da ABD 2.700 BTC’yi açık arttırma usulüyle sattı. Burada dikkati çeken nokta, o yıl satılan BTC’ler yalnızca 1,6 milyon dolar değerinde olmasıydı. Eğer o Bitcoin’ler bugün satılmış olsaydı 30 milyon dolarlık büyük bir değere sahip olacaktı.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Bitcoin'de Düşüş Devam Ediyor | Kripto Para Liderinde Son Durum Ne?

Bitcoin’de Düşüş Devam Ediyor | Kripto Para Piyasalarında Son Durum Ne?

Son bir hafta içerisinde 1000 dolara yakın değer kaybı yaşayan Bitcoin’de düşüş devam ediyor. Yazının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.