Ana Sayfa / Bitcoin / ABD’de 30 Milyona Yakın Kişi Bitcoin Kullanıyor
ABD’de 30 Milyona Yakın Kişi Bitcoin Kullanıyor
ABD’de 30 Milyona Yakın Kişi Bitcoin Kullanıyor

ABD’de 30 Milyona Yakın Kişi Bitcoin Kullanıyor

Bitcoin’in doğuş noktası olan ABD’de 30 milyona yakın kişi Bitcoin kullanıyor. En büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, büyük bir şaşkınlığa sebebiyet veren verileri paylaştı. Bitcoin whitepaper yayılışının 11. yıl dönümü sebebiyle paylaşılan verilerde ABD’nin kripto para büyüklüğü yer alıyor. Paylaşılan verilere göre sadece ABD genelinde bile 30 milyona yakın kişi Bitcoin kullanmakta. Bitcoin’de ilk işlemin yapıldığı 2009 senesinden bu yana büyük gelişmeler yaşandı. O dönemden bu yana insanlık için bir dönüm noktası olarak görülen Bitcoin, tüm dünyaya yayılmayı başardı. Ülkemizden de bu akıma kapılan yüz binlerce insan bulunduğu biliniyor. Binance tarafından veriler hakkında yayınlanan mesaj ise şu şekilde:

“E-posta 1972 yılında bulundu ama ancak 1997 yılına gelindiğinde 10 milyon kullanıcıya ulaşabildi. Televizyon 1927’de icat edildi ama 1940’ta Amerika’daki ailelerin sadece yüzde 2’si televizyon sahibiydi. Bitcoin fikri ise 2008’de ortaya çıktı, 2009’da ilk işlem yapıldı ve 2019’da ABD genelinde 27 milyon kullanıcıyayani Amerika’nın yüzde 9’una ulaştı.”

Bitcoin Hızla Gelişiyor!

Binance tarafından yayınlanan mesajda da görüldüğü üzere Bitcoin çok kısa bir sürede büyük işler başardı. Bunda şüphesiz ki internetin haberleri anında ulaştırma yeteneği de etkili oldu. Yatırım ve maddi değerinin yanı sıra Bitcoin ile birlikte oraya atılan kavram olan blockchain de insanlık için büyük bir lütuf. Gizlilik ve güvenlik olarak büyük bir avantaj sağlayan blockchain teknolojisine özellikle Çin gibi büyük ülkelerde büyük yatırımlar yapılıyor. İlerleyen yıllarda blockchain teknolojisinin günlük hayatımıza çok daha fazla entegre olduğunu görmemiz mümkün. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıyı bünyesinde barındıran Bitcoin, diğer kripto para birimlerine rağmen hala vazgeçilmez konumunda yerini koruyor.

Büyük Koreli Bankalar Blockchain Tabanlı Kimlik Sistemine Geçiş Yaptı

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Aydın'da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Aydın’da Bir Bitcoin Dolandırıcılığı Vakası Daha Yaşandı

Daha öncesinde “Bitcoin Safiye” olayının yaşandığı Aydın’da Bir Bitcoin dolandırıcılığı vakası daha görüldü. İnsanları kripto …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.