Ana Sayfa / Altcoinler / ABD’de Dogecoin’e ilgili Bitcoin’den daha fazla
TikTok Videosu Sayesinde Dogecoin %25 Değer Kazandı
TikTok Videosu Sayesinde Dogecoin %25 Değer Kazandı

ABD’de Dogecoin’e ilgili Bitcoin’den daha fazla

ABD’de Dogecoin’e ilgili Bitcoin’den daha fazla

ABD’de Dogecoin ‘e yönelik olan ilgi, geçtiğimiz haftalarda ünlülerin tweet fırtınasının ardından Bitcoin’e olan ilgiyi aştı.

Kripto para piyasasında oldukça ilginç birkaç hafta geçti. DOGE, ABD’de Bitcoin’den daha fazla ilgi gördü. Bunun arkasında Elon Musk’ın düzenli olarak tweet atması ve Wall Street Bets’i çevreleyen çılgınlığa kadar değişen bir dizi olay bulunuyor.

Dogecoin şu anda toplam piyasa değeri açısından dünyanın en büyük 12. kripto para birimi. 8,2 milyar dolarlık toplam piyasa değeri bulunuyor. Bu açıdan Aave, Uniswap (UNI) ve hatta USDC stablecoin’ini aştı.

Bununla birlikte, Google’da “Dogecoin” aramalarının “Bitcoin”den daha üst sıralarda yer alması nedeniyle; kripto para biriminin ABD’de artık Bitcoin’den daha popüler olduğunu belirtmekte fayda var.

Kuşkusuz ki bu durumun büyük bir kısmı, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın geçtiğimiz haftalarda neredeyse her gün DOGE hakkında tweet atmasından kaynaklanıyor. Musk’ın Twitter’da yaklaşık 46 milyon takipçisi var ve şu anda bile, bu yazının yazıldığı sırada, sabitlenmiş tweet’i “Dünyanın gelecekteki para birimi” hakkında bir anket. Sonuçlar ise pek şaşırtıcı değil.

Snoop Dogg da Dogecoin heyecanına katıldı

Dogecoin ünlülerden her türlü ilgiyi görüyor. En son ünlü rapçi Snoop Dog, resmi hesabından tweet atarak şu fotoğrafı yayınladı:

Yalnızca geçen hafta, DOGE yaklaşık %110 arttı. Son 14 gün içinde, kripto para birimi %600 kazanç elde etti. Bu fiyat hareketi 29 Ocak’ta ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden geri çekildikten sonra gerçekleşti

 

Binance

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Dogecoin'de Çöküş Devam Ederken Elon Musk'tan Sürpriz Açıklama Geldi

Dogecoin’de Çöküş Devam Ederken Elon Musk’tan Sürpriz Açıklama Geldi

Sosyal medyada yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği kripto paralardan biri olan Dogecoin son birkaç gündür …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.