Ana Sayfa / Altcoinler / Abd’deki tüm borsalar XRP işlemlerini durdurdu
ripple haberleri

Abd’deki tüm borsalar XRP işlemlerini durdurdu

Advertisements

Abd’deki tüm borsalar XRP işlemlerini durdurdu.

Ünlü Blockchain şirketi Ripple (XRP), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal bir savaşa hazırlanırken, 26’dan fazla kripto platformu ve borsa XRP’ye olan desteği sonlandırdı. Bugün ise bu şirketlerin arasına bir yenisi ekleniyor. Popüler kripto para borsası Kraken, SEC tarafından açılan dava nedeniyle XRP’nin alım satımını ABD’li kullanıcılar için askıya alacaklarını açıkladı.

Kraken, XRP’nin alım satımını askıya alacaklarını belirtti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor. SEC’in kripto paranın kayıtsız bir menkul kıymet olabileceği yönündeki iddialarından sonra XRP’ye yönelik  politikalarını değiştiren 26’dan fazla şirket oldu

XRP'nin Kullanım Durumları Neler? Ripple CTO'su Açıkladı

Bugün ise öncü Bitcoin ve kripto para borsası Kraken, SEC’in Ripple’a açtığı dava nedeniyle XRP’nin alım satımını ABD’li kullanıcılar için askıya alacaklarını belirtti. Kraken resmi internet sitesi aracılığıyla konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

XRP’NİN ALIM SATIMI ABD’Lİ KULLANICILAR İÇİN ASKIYA ALANACAK. ASKIYA ALMA İŞLEMİ 30 OCAK TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİRECEK. ANCAK KULLANICILARIN PLATFORM ÜZERİNDE XRP TUTMAYA DEVAM EDEBİLECEĞİNİ, XRP YATIRABİLECEKLERİNİ VEYA ÇEKEBİLECEKLERİNİ BELİRTMELİYİZ. BU KARAR, DİĞER ÜLKELERDE BULUNAN MÜŞTERİLERİ ETKİLEMEYECEK. ABD DIŞINDAKİ MÜŞTERİLER, KESİNTİSİZ OLARAK XRP ALIM SATIMINA DEVAM EDECEK.

26’dan fazla kripto platformu Ripple (XRP)’a olan desteği sonlandırdı

SEC’in Ripple’a karşı açtığı davanın ardından piyasada olumsuz gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kraken’in açıklamasının ardından ABD’de yer alan tüm büyük kripto para borsaları, XRP alım satımını sonlandırmış oldu. SEC’in açtığı dava nedeniyle bugüne kadar Ripple’ı delist eden ya da XRP işlemlerini durduran önemli şirketler şunlardır; Bittrex, OKCoin, Bitstamp, CrossTower, Genesis, Beaxy, OSL, Jump, Galaxy, B2C2, eToro, Wirex, Bitwise, 21Shares, Simplex ve Coinbase.

Analist: Ripple (XRP) Yükseliş İvmesi Kazanmak İçin Bu Direnci Kırmalı

Beşinci en büyük kripto para birimi  Ripple, yazım sırasında yüzde 5 oranında düşüşle 0,27 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 12,6 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ripple yazım sırasında piyasa değeriyle 4,7 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

BTC, ETH, BNB, ADA, XRP ve XLM Fiyat Analizi

Advertisements BTC, ETH, BNB, ADA, XRP ve XLM Fiyat Analizi Gelinen noktada son zamanlarda kurumlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.