Ana Sayfa / Haberler / ABD’li Poloniex Kullanıcılarının Hesaplarını Boşaltması Gerekiyor
ABD'li Poloniex Kullanıcılarının Hesaplarını Boşaltması Gerekiyor
ABD'li Poloniex Kullanıcılarının Hesaplarını Boşaltması Gerekiyor

ABD’li Poloniex Kullanıcılarının Hesaplarını Boşaltması Gerekiyor

Advertisements

Ünlü kripto para borsası Poloniex, ABD’li kullanıcılarının hesaplarını boşaltması gerektiğini belirtti. Poloniex’in ana şirketi olan Circle tarafından yapılan duyuruda kullanıcıların kısıtlı bir zamana sahip olduklarının altı çizildi. Poloniex kullanıcılarının 16 Aralık tarihine kadar zamanı bulunuyor. Bu zamanı kaçıran kullanıcıların hesaplarında bulunan kripto para varlıklarına el koyulabileceği belirtildi. Yapılan açıklamalara göre ABD’li Poloniex kullanıcılarının belirlenen tarihten sonra hesaplarında kalan birikimleri devlete aktarılacak. Bu yüzden de kullanıcılara çeşitli platformlar üzerinden sürekli olarak bildirim gönderiliyor. Poloniex tarafından yapılan duyuru ise şu şekilde:

“Poloniex hesabını boşaltmayan ABD’li müşterilerin karşılaşabileceği iki türden ücret var: platformu kullanmaya devam edenlerin ödediği aylık ücret ve hesap dondurulduğu zaman uygulanabilen tek seferlik bir ücret. Hak iddia edilmeyen varlıklar, düzenlemelere uygunsa hükümet hesaplarına aktarılabilir.”

”ABD’li Poloniex kullanıcılarına ASLA toplam hesap bakiyelerinden fazla ücret uygulanmayacak.” şeklinde açıklama yapıldı. Yapılan duyuruya göre Poloniex kullanıcılarının tüm hesap bakiyelerinin aktarılabileceği belirtilmiş oldu. Kullanıcıların hesaplarında kalan kripto para varlıklarının ise kendi stablecoin birimleri olan USD Coin’e dönüştürüleceği açıklandı.

Circle’dan ayrılacağını açıklayan Poloniex, bundan sonra faaliyetlerine Polo Digital Assets adıyla devam edeceğini doğruladı. Bu adımın şirketin uluslararası alandaki rekabet gücünü arttırmak için atıldığı tahmin ediliyor. Circle tarafından Poloniex 2018 yılında tam 400 milyon dolar karşılığında satın alınmıştı. Şimdi farklı bir isimle faaliyetlerine devam edeceğini açıklayan firma, yeni yatırımlar peşinde olduğunu duyurdu.

Banka Çalışanlarının Bitcoin Alması Yasaklandı

https://poloniex.com/

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor

Advertisements Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor. hab Kuzey Kutup Dairesi’nin üzerindeki yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.