Ana Sayfa / Haberler / ABD’li Yatırımcıların 10 Yıllık Yatırımda Hangi Varlığa Güvendiği Açıklandı
Bybit
ABD'li Yatırımcıların 10 Yıllık Yatırımda Hangi Varlığa Güvendiği Açıklandı
ABD'li Yatırımcıların 10 Yıllık Yatırımda Hangi Varlığa Güvendiği Açıklandı

ABD’li Yatırımcıların 10 Yıllık Yatırımda Hangi Varlığa Güvendiği Açıklandı

Büyük bir mali hareketliliğin ve birikimin bulunduğu Amerika’da geçtiğimiz günlerde önemli bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmada yatırımcıların 10 yıllık süreç için hangi varlığa güvenebilecekleri sorulurken gelen cevaplar ise şaşırtmış durumda.

Yatırımcılar Bitcoin Yerine Altın ve Diğerlerini Tercih Ediyor!

Bitcoin Yatırım Anketi

ABD’li finans şirketi Bankrate tarafından yapılan ankete göre yatırımcılar 10 yıl için en fazla gayrimenkul yatırımına güveniyorlar. Onu tasarruf, nakit ve kredi temerrüt swap’ı takip ederken 3. sırada ise hisse senetleri bulunmakta. Ancak kripto para yatırımcılarını en çok ilgilendiren kısım ise altın yatırımının halen Bitcoin’den daha güvenilir görülmesiydi. Yapılan ankete göre yatırımcıların %13’lük bölümü 10 yıl için altın yatırımına güveniyor. Buna ek olarak kripto para lideri Bitcoin ve diğerlerine yatırım yaparım diyenler ise %9 oranında kaldı.

Kripto para piyasalarında son birkaç haftadır devam eden ağır düşüşün anketi etkilediği düşünülmekte. Mayıs ayının sonlarına doğru yapılan anket sürecinde de düşüş görülmekteydi. Haliyle yatırımcıların o anki havadan etkilendiğine kesin gözüyle bakılıyor. Yine de kripto paraların %9’luk oranıyla birçok yatırım türünü geride bırakması ilerisi için olumlu görülebilir.

Africrypt Tam 3.6 Milyar Dolarlık Bitcoin Vurgunuyla Kayıplara Karıştı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

ETH/BTC İşlem Çiftinde Son 3 Yılın Rekoru Görüldü

Bitcoin karşısında büyük bir avantaj kazanan Ethereum son 3 yılın zirvesini gördü. ETH/BTC işlem çifti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.