Ana Sayfa / Haberler / Açık Arttırma İle 600.000 Dolar Değerinde Bitcoin Satılacak
açık arttırma ile bitcoin satılacak
açık arttırma ile bitcoin satılacak

Açık Arttırma İle 600.000 Dolar Değerinde Bitcoin Satılacak

Kripto paralarla haşir neşir olma oranları arttıkça garip olaylar da arkasında geliyor. İngiltere’de polis tarafından yakalanan ve kripto para karşılığında karşı tarafın verilerini çalan bir suçlunun bitcoinlerine el konulmuştu. Tam 600.000 dolar değerinde olan bitcoinler şuanda polisin kontrolü altında ve yakın bir tarihte de bu bitcoinler açık arttırma ile satılacak. Kısacası bu bitcoinlerin değerinin daha altında satılacağını söyleyebiliriz. Müzayedenin yapılacağı gün büyük bir kripto para yatırımcısı akınına uğraması bekleniyor.

İlk Kez Açık Arttırma İle Bitcoin Satılacak

İngiltere polisi tarafından böylesi bir olayın ilk kez yapılacağının belirtilmesi üzerine olaya ilgi de bir hayli artış göstermiş durumda. Suçluya ait bitcoinlerin yanı sıra ona ait arabaların, mücevherlerin ve Rolex saatlerin de satılacağının altını çizmek gerek. Açık arttırma bugün online olarak yapılacak ve satış işlemi de 26 Eylül günü gerçekleştirilecek. Müzayedeye büyük bir ilginin olması ve rekabetin de had safhada olması bekleniyor. Böylelikle İngiltere hükümeti kripto paralarla ilk kez bir müzayede düzenlemiş olacak.

İlk kripto para açık arttırması 2014 yılında Silkroad adlı operasyondan ele geçirilen bitcoinler için yapılmıştı. Tam 29.656 bitcoinin satıldığı müzayedenin kazananı ise Tim Draper adlı ABD’li bir kripto para yatırımcısı olmuştu.

https://habercoin.net/coinler/BTC/bitcoin/USD/

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin Tekrardan Yükselişte | Hedef 10.000 Dolar

Bitcoin Tekrardan Yükselişte | Hedef 10.000 Dolar

Son 24 saatte %3 oranında değer kazanan Bitcoin tekrardan yükselişte görünüyor. Yeni hedefin 10.000 dolar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.