Ana Sayfa / Analizler / Acil Durum: Bitcoin’in Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!
Acil Durum: Bitcoin Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!
Acil Durum: Bitcoin Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Acil Durum: Bitcoin’in Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Acil durum etiketiyle paylaşılan habere göre Bitcoin’in çöküşü borsalarla birlikte tetiklenebilir. Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü başkanı ve Beyaz Saray korona virüs görev gücünün önemli üyelerinden Dr. Anthony Fauci tarafından yapılan açıklamaya göre durum oldukça ciddi. Ayrıca ABD’de gerekli önlemlerin alınmaması durumunda günlük vaka sayısının 100 bine kadar çıkabileceği belirtiliyor.

Corona virüsünün etkisinden kurtulmak bir yana, halen azaltamamış olan ABD, borsalar tarafında da iyi bir çizgi çizmiyor. Oldukça düşük istatistiklerle tarihinde tam anlamıyla bir ilki yaşayan ABD’de yatırımcılar tedirgin olmuş durumda. Varlıklarını kaybetmekten korkan yatırımcıların bu durumunun Bitcoin’in çöküşü gibi bir durumu da tetikleyebileceği düşünülüyor.

Corona virüs aşısının tıp dünyasından isimlerin belirttiğinden çok daha geç çıkacağını düşünen Fauci, açıklamalarında şu şekilde konuştu:

“Etkili ve güvenli bir aşı bulacağımızın bir garantisi yok… Çok endişeliyim çünkü durum oldukça ciddileşebilir.”

Geleneksel piyasalardaki yatırımcıların kafaları karışık durumdayken son dönemlerde BTC’nin de zor günlerden geçtiğini görüyoruz. Bir ay öncesine kadar 10.000 direncini aşmayı başarmış olan Bitcoin, yazının kaleme alındığı sıralarda 9.047 dolardan işlem görmekte. Eski performansını geride bırakan ve artık 9.000 seviyesinde bir direnç noktası oluşturan Bitcoin’in daha da düşmesinden korkuluyor. Özellikle de boğalar tarafından desteklenen bu seviyenin kırılması durumunda büyük bir düşüş görmemiz mümkün.

Geleneksel borsalar ve popüler kripto paralarda olan düşüş devam ederken yatırımcılar kendilerine yeni bir liman aramaktalar. Bu noktada da devreye güvenilir limanların ve nakdin girdiğini söyleyebiliriz. Yatırımcılar riskli noktalara kendilerini sokmamak adına altın gibi güvenli limanlara kendilerini atma düşüncesindeler. Onun dışında ise varlıklar nakit olarak tutulma peşinde. Olası bir düşüşten korkulduğu için piyasalarda büyük bir satış dalgasının da başladığını söyleyebiliriz.

Üniversiteyi Hackleyip 1.14 Milyon Dolarlık Bitcoin Fidye Aldılar

Binance

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bitcoin kripto parasının geleceği

Kripto Paralar Neden Ortaya Çıktı? Hangi İhtiyaca Cevap Veriyorlar?

Bitcoinle başlayan kripto para rüzgarı, dünyamızı son 8 yıldır alt üst ediyor. Kimisi, bunun olumlu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.