Ana Sayfa / Haberler / Africrypt Tam 3.6 Milyar Dolarlık Bitcoin Vurgunuyla Kayıplara Karıştı
Bybit
Africrypt Tam 3.6 Milyar Dolarlık Bitcoin Vurgunuyla Tarihin En Büyük Vurgununu Yaptı
Africrypt Tam 3.6 Milyar Dolarlık Bitcoin Vurgunuyla Tarihin En Büyük Vurgununu Yaptı

Africrypt Tam 3.6 Milyar Dolarlık Bitcoin Vurgunuyla Kayıplara Karıştı

İki Güney Afrikalı kardeş tarafından kurulan Africrypt kripto para tarihinin en büyük vurgununa imza atmış durumda. Yaklaşık 3.6 milyar dolarlık bir vurgunun konuşulduğu olayda yatırımcılar adeta şoka uğramış durumdalar. Ülkemizde yaşanan yaklaşık 2 milyar dolarlık Thodex olayının ardından gelen bu olay kripto para tarihinin en büyüğü ve rekor olarak nitelendiriliyor.

Africrypt Yöneticileri 3.6 Milyar Dolarlık Dolandırıcılığın Ardından Kayıplarda

Şirketin kurucuları Amir Keiji ve kardeşi Race Keiji kurdukları Africrypt şirketini uzun bir süredir idare etmekteydi. Ancak gelen haberlere göre Nisan ayında borsada ilginç işlemler dönmeye başladığı kaydediliyor. Açıklamalara göre bu tarihlerde kullanıcıların yatırdıkları Bitcoin varlıkları bir Blockchain havuzunda toplanmaya başlandı. İlginçtir ki bu tarihler de Bitcoin’in en yüksek seviyelerden, yani 60.000 dolar seviyelerinden işlem gördüğü tarihe denk gelmekte.

İşlemler FNB Bankası Üzerinden mi Gerçekleştirildi?

Haberde işlemlerin kripto para borsası adına Güney Afrikalı FNB bankası üzerinden gerçekleştirildiği iddia edildi. Ancak banka bu iddiaları reddetti ve ekledi:

FNB, Africrypt ile bankacılık ilişkisi olmadığını bir kez daha teyit ediyor. Müşteri gizliliği nedeniyle, FNB belirli banka hesaplarıyla ilgili herhangi bir bilgi sağlayamaz.

Gelen dolandırıcılık haberinin ardından bağımsız bir şekilde soruşturma yürütmeye başlayan Independent Online iki kardeşin İngiltere’ye kaçmış olabileceğini belirtti. Bu konuda henüz net bir bulgu olmasa da araştırmalar halen devam ediyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Pancake Hunny DeFi Protokolü Hack Saldırısına Uğradı

Pancake Hunny DeFi Protokolü Hack Saldırısına Uğradı

Binance Smart Chain üzerinde bulunan Pancake Hunny DeFi protokolü birkaç saat önce büyük bir hack …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.