Ana Sayfa / Haberler / Akaryakıt Alımlarının %20’si Token İle Geri Ödenecek
akaryakıt alımlarında token ile iade
akaryakıt alımlarında token ile iade

Akaryakıt Alımlarının %20’si Token İle Geri Ödenecek

Son zamanlarda kripto para birimlerinin ne kadar popüler olduğuna dair bir diğer ipucu olacak haber Avustralya merkezli bir girişimci şirket tarafından geldi. Incent tarafından yapılan açıklamaya göre akaryakıt alımlarının %20’si token ile geri ödenecek. Tokenleri almak da bir o kadar basit. Bunun için sadece söz konusu platforma üye olup banka hesabını senkronize etmek yetiyor. Geri ödeme için kullanılacak kripto para biriminin “Avustralya’nın United Petrol istasyonlarındaki tüm alımlar için kullanılabilen ilk kripto para birimi” olduğu iddia edilmekte.

Birçok Avantajı Bulunuyor

Şirket tarafından yapılan açıklamada söz konusu işlemin birçok avantajı da beraberinde getirdiği belirtildi. Bu tokenlerin hiçbir zaman değer devalüasyonuna uğramayacağının belirtilmesi de müşterileri çok daha fazla heyecanlandırmaya yetti diyebiliriz. Incent CEO’su Rob Wilson ise şu şekilde açıklama yaptı.

“Tüketicilere süresi dolabilecek veya yalnızca katı koşullar altında kullanılabilecek puanlardan ziyade gerçek değeri olan bir şey vermek Incent’in önemli farklarından biri. Ama aynı zamanda bunu asıl çekici kılan işleyiş biçimi. Kullanıcı banka hesabını senkronize ettiğinde, ödüller otomatik olarak veriliyor. Tüketiciler sorunsuz bir şekilde para harcarken para biriktirebiliyorlar.”

Şirket, bankalar ile yapmış olduğu anlaşma sayesinde müşterilerin banka hesaplarından United Petrol noktalarına yapılan harcama tespit edilerek anında %20 tutarı INCNT token olarak teslim edilecek.

ABD Hükümeti Doları Tokenize mi Edecek?

 

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketlenmesi Heyecan Uyandırdı

100 Milyon Dolarlık Bitcoin Hareketi Heyecan Uyandırdı

Gece saatlerinde gerçekleşen ve 10.660 Bitcoin’i içeren transfer kripto para dünyasında heyecan uyandırdı. Whale Alert …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.