Ana Sayfa / Haberler / Alibaba, Kripto Para Madenciliği Platformu Açıyor
alibaba-bitcoin-madenciligi

Alibaba, Kripto Para Madenciliği Platformu Açıyor

Advertisements

Çinli e-ticaret devi Alibaba, bugün onaylanmayan kaynaklara göre sürpriz bir hamlede bulunarak kripto para madenciliği platformunu başlattı. Twitter tabanlı bir yerel kripto haber bilgisi sağlayıcısı olan CnLedger, Çin İnternet servisi qq.com sitesinden gelen raporu aktardı ve Alibaba’nın “P2P Düğümleri” platformunun Ekim 2017’deki bir kayıttan sonra “başlatıldığını” iddia etti.

CnLedger’ın iddiasına göre, Alibaba “ileride” e-ticaret platformunda Peer To Peer (P2P) Düğümlerini dahil edebilir. Diğer bir gelişmede, Çinli şirket Tencent, “Ether Lock” ve “Ethernet Lock” olarak adlandırılan bir “Blockchain ile ilgili ticari marka” kurdu.

Bu hamle Pekin’den gelen mevcut düzenlemelere aykırı. Yetkililer son zamanlarda Bitcoin madenciliğine katılımı yavaş yavaş azaltma niyetlerinin olduğunu ifade ederken, düzenleyici kurumlar kripto para ticaretinin son izlerini ortadan kaldırmak için harekete geçti.

Aralık ayında dünyanın şifreli etkileşim için “hazır değil” şeklinde ilan eden Alibaba kurucusu Jack Ma için belirgin bir U dönüşünü temsil ediyor. Aynı zamanlarda CNBC’ye verdiği röportajda Jack Ma, Alibaba’nın Blockchain teknolojisini araştırmak için “çok çaba harcadığını” ancak Bitcoin’in “kendisine göre olmadığı” sonucuna vardığını ifade etmişti.

Kripto para piyasası, kısmen Çin’in son düzenleme hamlesinden kaynaklanan baskıyı hissetmeye devam ediyor. Bitcoin, son 24 saatte değerinin neredeyse %15’ini kaybederken diğer altcoinler çok daha fazla oranda kan kaybetti.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Hindistan’da Kripto Para Cüzdanlarına El Konuluyor!

Advertisements Hindistan’da Kripto Para Cüzdanlarına El Konuluyor! Kripto para birimleri için düzenlemelerin eksikliği Hindistan’da bir soruna neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.