Ana Sayfa / Haberler / Alibaba’nın Yan Kuruluşu Blockchain Platformunu Faaliyete Geçiriyor
Alibaba'nın Yan Kuruluşu Blockchain Platformunu Yakında Başlatıyor
Alibaba'nın Yan Kuruluşu Blockchain Platformunu Yakında Başlatıyor

Alibaba’nın Yan Kuruluşu Blockchain Platformunu Faaliyete Geçiriyor

Advertisements

Çinli e-ticaret devi Alibaba’nın yan kuruluşu olan Ant Financial, “Ant Blockchain Open Alliance” adını verdiği blockchain platformunu yakında faaliyete geçireceğini duyurdu. Yerel bir haber ajansı tarafından aktarılan bilgilere göre Ant Financial’ın akıllı teknoloji iş grubunun da başkanı olan Ant Financial Group başkan yardımcısı Jiang Guofei, Kasım 2019 itibarıyla ağın beta olarak açıldığını ve yakında tamamen operasyonel bir zincir haline geleceğini söyledi.

Yakında aktif bir şekilde hizmete sunulacak platform sayesinde küçük ve orta ölçekli işletmelerin ve yazılımcıların kendi uygulamalarını çok daha düşük bir maliyetle yapabilmeleri hedefleniyor. Blockchain faaliyetlerini hızlandıran şirket tarafından yapılan bir açıklama ise şu şekilde:

“Son iki yıldır Ant Financial, blockchain ile ilgili iki konu üzerinde çalışıyor: Biri teknolojiyi geliştirmek, diğeri ise onu genel kullanıma açmak ve blockchain uygulamalarının ticarileştirilmesini hızlandırmak.”

Kasım 2019 tarihlerinde şirketin üst düzey bir yöneticisi tarafından beta testlerinin başladığı duyurulurken platformun adındaki “açık” kelimesine de değinmişti:

“Node operatörlerinin seçiminde daha temkinli davranıyoruz. Güvenilir bir değer ağı oluşturmak için, sadece mutabakat muhasebesini yapan node sunmakla kalmayıp, aynı zamanda yetkili onayları da vermelerini sağlıyoruz.”

Blockchain Ortaklık Çalışmaları Başladı

Milyonlarca dolar yatırımın yapıldığı şirketin arkasında Çinli e-ticaret devi Alibaba’nın olduğunu da unutmamak gerek. Platform üzerinden alışveriş sistemleri için de çözümler üretilmesi bekleniyor. Özellikle hız ve güvenlik alanında bir ilerleme yaşatabilecek blockchain teknolojisi artık birçok şirket tarafından tercih edilmekte. Firmanın şirketler için çeşitli çözüm çalışmaları çoktan başlamış görünüyor. Firma ayrıca, gıda sektörüne özel blockchain çözümleri geliştirmek için Monsanto’nun sahibi olan ilaç devi Bayer Crop Science ile ortaklık kurmuştu.

Güney Kore Merkez Bankasından Dijital Para Açıklaması

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bu Kripto Firması Devasa Fon Topladı

Advertisements Bu Kripto Firması Devasa Fon Topladı. Geçiş halindeki dijital varlıkların güvenliğini sağlamaya yardımcı olan kripto güvenlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.