Binance %20 İndirim
Alman Bankalar Kripto Para Saklama Hizmeti Sunabilecek
Alman Bankalar Kripto Para Saklama Hizmeti Sunabilecek

Alman Bankalar Kripto Para Saklama Hizmeti Sunabilecek

Kripto paralar konusunda rüya ülke olma adımlarını bir bir atan Almanya’da şimdi de Alman bankalar kripto para saklama hizmeti sunabilecek. Böylece ülkedeki kripto para yatırımcılarının daha güvenli bir şekilde kripto paralarını saklamaları ve satın alım yapabilmeleri hedefleniyor. Diğer Avrupa ülkelerinden kripto paralar konusunda açık ara farkla ileride olan Almanya, uzun bir süredir kripto para teknolojisini destekler yasalar üzerinde çalışıyordu. Bir sonraki adımın da resmi bankalar üzerinden kripto para alma ve saklama hizmetinden yararlanabilmek olacağı ortaya çıktı. Alman federal meclisi Bundestag’dan başarıyla geçen yasanın önünde tek bir engel kaldı. O da 16 eyalet tarafından bunun onaylanması. Daha sonra yasa direkt olarak yürürlüğe girecek. Yasa ile ilgi resmi bir açıklama ise şu şekilde oldu:

“​​Finansal kuruluşlar, 2020’den itibaren müşterilerine bir tıkla ulaşılabilen çevrimiçi bankacılık, hisse ve tahvil gibi klasik menkul kıymetler ve kripto para birimlerini sunabilecek.”

Distributed Ledger Consulting başkanı Sven Hildebrant, şöyle konuştu:

“Almanya, bir kripto cenneti olma yolunda ilerliyor. Alman milletvekilleri, kripto paraların düzenlenmesinde öncü bir rol üstleniyor.”

Her ne kadar kripto para dostu yasalar hayata geçirilse de hala tehlikenin devam ettiğinin altı çiziliyor. Kripto paraların tamamen gizli olmaları ve önlenemez dalgalanmaları nedeniyle hala temkinli yaklaşılması gerektiği söylenmekte. Alman yetkililer de kripto paralara olan yatırımların sınırlandırılması kanaatinde. İlerleyen günlerde çıkarılacak yasaların ne tarzda olacağını hep birlikte daha ayrıntılı olarak göreceğiz.

Arap Liderler Ortak Dijital Para Birimi İçin Buluşuyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Tornado Cash

Kısıtlamaların Ardından Tornado Cash Aktif Kalmaya Devam Ediyor mu?

Kripto güvenlik firması CertiK tarafından bugün yapılan açıklamada, bir şirketin kripto karıştırıcı platform olan Tornado …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.