Binance %20 İndirim
Hydra Market Darknet
Hydra Market Darknet

Alman Yetkililer, Darknet’in Dev Pazarını Kapatarak Bitcoin Varlıklarına El Koydu

Alman hükümeti, kısa bir süre önce darknet alanının dev bir pazarı olan Hydra Market’i kapattığını duyurdu. Hydra Market’in sunucu sistemlerini ele geçiren Alman yetkililer, bununla birlikte markete ait olduğunu belirttikleri 25 milyon dolarlık Bitcoin’e de el koydu.

Milyarlarca Dolarlık Satışın Yapıldığı Hydra Market Kapatıldı

Alman yetkililer, Hydra Market’in muhtemelen 2020’de en az 1,35 milyar dolarlık satış yaparak dünya çapındaki en büyük yasadışı darknet pazarı olduğunu belirttiler. Bu zamana dek milyarlarca dolarlık satışın yapıldığı darknet platformunun ele geçirildiği bildirildi.

Rusya merkezli bir darknet pazaryeri olan Hydra Market üzerinden çeşitli illegal ürünler satın alınabiliyordu. İnsanların tamamen yasadışı şeyleri satın almasına olanak veren markete artık erişim sağlanamayacak. Marketin sunucu sistemlerini kapatan yetkililer kapatma esnasında da 25 milyon dolarlık Bitcoin varlığına el koydular.

Frankfurt savcıları, Salı günü federal ceza polisi (BKA) ve siber suç (ZIT) kurumları ile birlikte Hydra Market’i kapatmayı başardı. Şüpheliler, internette ticari olarak suç ticareti platformları işletmek, çevrimiçi yasadışı hap alım satımı sağlamak ve kara para aklamak suçlarından soruşturmaya tabi tutulacaklar.

Yetkililer tarafından yapılan bildiride darknet marketinin “muhtemelen dünya çapında en yüksek ciroya sahip yasadışı pazar yeri” olduğu belirtildi. BKA ve ZIT tahminlerine göre platformun 17 milyondan fazla müşterisi ve 19.000 kayıtlı satıcısı vardı. Buna ek olarak platformun yalnızca 2020’de en az 1,35 milyar dolarlık satış yaptığı belirtildi. Dev ticaret miktarlarına rağmen Alman polisi, platform tarafından sağlanan ve Bitcoin işlemlerini gizlemek için özel bir karıştırma hizmeti olan “Bitcoin Bank Mixer” sayesinde mevcut fiyatlarla yalnızca yaklaşık 25 milyon dolar değerinde 543 Bitcoin’i ele geçirebildiler.

Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Ellerindeki Birikimi Artırmaya Devam Ediyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Tornado Cash

Kısıtlamaların Ardından Tornado Cash Aktif Kalmaya Devam Ediyor mu?

Kripto güvenlik firması CertiK tarafından bugün yapılan açıklamada, bir şirketin kripto karıştırıcı platform olan Tornado …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.