Ana Sayfa / Bitcoin / Almanların Yüzde 64’ü Bitcoin Hakkında Bilgi Sahibi
almanya-bitcoin

Almanların Yüzde 64’ü Bitcoin Hakkında Bilgi Sahibi

Alman Telekomünikasyon ve Yeni Medya Federal Birliği (Bitkom) tarafından 15 Şubat’ta yayınlanan anket sonucuna göre, Almanların neredeyse üçte ikisinin Bitcoin’in (BTC) hakkında bilgi sahibi olduğunu ortaya koydu.

Bitkom tarafından duyurulan anket sonuçlarına göre, Bitcoin hakkında bilgi sahibi olan Alman vatandaşlarının sayısı 2013’ten bu yana dört kat arttı. Ayrıca 2016’dan sonra Alman vatandaşlarının yüzde 36’sı yeni Bitcoin ile tanıştı.

Bu yıl yapılan ankete göre, 1.009 katılımcının yüzde 4’ü Bitcoin’e sahipken, yüzde 19’u Bitcoin’i nasıl satın alacakları konusunda fikir sahibi olduklarını ve yüzde 72’siyse dijital para birimleriyle ilgilenmediklerini belirttiler.

Bitkom CEO’su Bernhard Rohleder, kripto para birimlerin ve Blockchain’in ekonomik önemi için şunları söyledi:

 ”Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, finansal dünyayı nasıl değiştirebileceğinin iyi bir örneğidir. Bunlar, altta yatan Blockchain teknolojisi ile ilişkili olduğundan, sadece para birimlerinin değişimi açısından değil, ekonominin tamamı üzerinde bir etki yaratacaktır “

Bitkom’un yaptığı ankette belirtildiği üzere, Bitcoin’e ilgi duymayan Almanların yüzde 72’si iki temel sebep olarak, yüksek fiyat oynaklığı ve Bitcoin’in pratik kullanımı hakkında bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor.

12 Şubat Pazartesi günü, Avrupa Denetim Otoriteleri tüketicilere, kripto para birimlerinin “saadet zincirlerinin” açık belirtilerini taşıdıkları ve “oldukça riskli” varlıklar olduğu konusunda tüketicilere uyarıda bulundu.

Almanya’da kripto para birimleri konusundaki farkındalık diğer birçok ülkeye kıyasla yüksek. 13 Ocak’ta yapılan bir anket sonucuna göre, Rusların yüzde 56’sı Bitcoin’den haberdar. Ağustos 2017’de, Çin kökenli Amerikalı milyarder yatırımcı Charles Xue, Çin nüfusunun yüzde 70 veya 80’i gibi büyük bir çoğunluğunun Bitcoin’den hiç haberdar olmadığını öne sürdü.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Acil Durum: Bitcoin Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Acil Durum: Bitcoin’in Çöküşü Borsalarla Birlikte Tetiklenebilir!

Acil durum etiketiyle paylaşılan habere göre Bitcoin’in çöküşü borsalarla birlikte tetiklenebilir. Ulusal Alerji ve Bulaşıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.