Ana Sayfa / Haberler / Almanya Maliye Bakanından Açıklama : Libra Gibi “Paralel Para Birimleri” Kabul Edilemez

Almanya Maliye Bakanından Açıklama : Libra Gibi “Paralel Para Birimleri” Kabul Edilemez

Almanya Maliye Bakanından Açıklama : Facebook Gibi “Paralel Para Birimleri” Kabul Edilemez.

 

Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz politika yapıcıların Libra gibi ”paralel para birimlerini” kabul edemeyeceğini belirtti.

Stablecoinlerin alternatif para birimi olmasını engellemek

libra almanya ile ilgili görsel sonucu

Reuters’ın 17 Eylül’deki açıklamasına göre Almanya Şansölye Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz, Berlin’de düzenlenen bir panel tartışmasında Facebook’un planlanan kripto parasını açıkça reddedilmesi gerektiğini belirtti. Scholz:

“Paralel bir para birimini kabul edemeyiz. […] Bunu açıkça reddetmeniz gerekli.”

Reuters tarafından incelenen bir belgeye istinaden Alman yasa düzenleyeciler , stablecoinlerin geleneksel para birimlerine alternatif olamayacağından emin olmak için Avrupalı ve uluslararası uzmanlar ile işbirliği yapıyorlar. Belgedeki bilgiler şu şekilde.

“Federal Hükümet hem Avrupa’da hem de uluslararası seviyede stablecoinlerin resmi para birimlerine alternatif haline gelmeyeceğinden emin olmak için çalışacak.”

Almanya hükümeti Facebook’un Libra projesine daha öncede karşı çıkmıştı. Alman milletvekili Thomas Heilmann 13 Eylül’de Almanya hükümetinin Fransa’nın arkasından giderek Facebok’un dijital parası ve onun gibi projeleri engelleyeceğini yetkililerin piyasayla ilgili hiçbir özel stablecoin’e izin vermek gibi bir planlarının olmadığı belirtti.

Libra küresel finans sistemine tehdit oluşturmuyor.

Calibra’nın başkanı David Marcus ise Libra’nın küresel finans sistemine bir tehdit oluşturduğu algısını yatıştırmaya çalıştı.

Marcus, Basel’de düzenlenen, Projenin kurucuları ve 26 merkez bankanın katıldığı toplantı sırasında kripto para projelerinin yeni bir para birimi yaratmayı amaçlamadığını, bunun yerine dünya genelinde kullanıcılara anlamlı bir değer sunmak için ”mevcut para birimlerine ek olarak daha iyi bir ödeme ağı ve sistemi” inşa etmeyi amaçladığını belirtti. Yeni bir paranın yaratılmadığını, bunun ”yalnızca bağımsız ülkelere özgü kalacağını” vurguladı.

 

Huobi: Arjantin’de Kripto değişimini genişletiyor.

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Bitcoin'de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

Bitcoin’de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

Bundan tam 12 gün öncesinde gerçekleşen blok ödülü yarılanmasının ardından yatırımcılar tarafından bir sonraki hamle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.