Binance %20 İndirim

Almanya ve Fransa Libra’yı Engelleyebilecek mi ?

Almanya ve Fransa Libra’yı Engelleyebilecek mi ?

 

 

libra logo ile ilgili görsel sonucu

 

Geniş bir kullanıcıya  ev sahipliği yapan sosyal medya devi Facebook geçtiğimiz yaz döneminde büyük bir proje oluşturacağını duyurmuş ve kendi kripto para birimi Libra ile kripto para cüzdanı Calibra’yı tanıttı.

Uzun yıllar süren geliştirmelerin ardından bu projeyi hazır hale getirdiklerini ifade eden , Facebook yayınladığı libra whitepaper’ında bir stable coin olacağınıda açıklamıştı. Özellikle WhatsApp uygulamasını kullanarak dünyanın dört bir yanına para göndermek ve almak için Libra’nın kullanılacak olması ilk tanıtıldığı günden regülatörlerin radarına girmişti.

Geçtiğimiz günlerde Fransa’lı yetkililerden konu ile ilgili bir açıklama geldi. Libra’ya karşı olumsuz tutumlarını tekrar dillendirmişlerdi. Fransa Hükümet’inin açıklamalarında Almanya’da katıldı ve iki büyük Avrupa gücü bugün yapılan ortak basın açıklaması ile Libra’nın Piyasaya çıkmasına karşı olacaklarını söylediler.

Libra’ya Avrupa Engeli

Fransa Maliye Bakanlığı tarafından Reuters’e verilen bilgilere göre Almanya ve Fransa devletleri bir olup Libra’yı engelleme kararı aldılar. Bu iki Avrupa devletinin risk olarak adlandırdığı konu ise ulusal egemenliğin ayrılmaz bir parçası olan mali gücün hiçbir özel kuruluşun eline geçmemesi oldu .

Libra projesi bunlarında dışında en büyük kripto para piyasalarından birisine sahip olan içerisinde aktif olarak regülatörlerin onayını beklemekterdir. Facebook ise yeni yayınladığı bir açıklamada, Libra konusunda kararlı olduklarını sergileyerek , 2020 yılının ikinci yarısında stablecoin’in resmen piyasaya çıkacağını vurguladı .

Almanya ve Fransa Libra’yı Engelleyebilecek mi ?

 

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.