Ana Sayfa / Haberler / Almanya’nın Kripto Para Borsası Börse Stuttgard Açıldı
Almanya'nın Borsası Börse Stuttgard Sonunda Açıldı
Almanya'nın Borsası Börse Stuttgard Sonunda Açıldı

Almanya’nın Kripto Para Borsası Börse Stuttgard Açıldı

Advertisements

Bünyesinde on binlerce kripto para yatırımcısı bulunduran Almanya’nın kripto para borsası Börse Stuttgard sonunda açıldı. Uzun bir süredir hazırlık çalışmalarının sürdürüldüğü borsada geliştirmeler devam edecek. Şuan için sadece Bitcoin alınabilen Börse Stuttgard, birçok farklı parite ile kendisini geliştirmeye devam edeceğini duyurdu.

İlk olarak Eylül ayında sınırlı sayıda müşteriye hizmet vermeye başlayan borsa, bu test sürecinden başarı ile çıktı. Baden-Wuerttembergische Wertpapierboerse GmbH bünyesinde çalışan Börse Stuttgart, Almanya’daki yasalarla tamamen uyumlu olarak geliştirildi. Bu sayede daha güvenli bir şekilde kripto para alım satımı hedefleniyor.

Börse Stuttgart üzerinden kripto para alabilmek veya satabilmek için kimlik doğrulamasından geçilmesi gerekiyor. Almanya’daki kullanıcılara hizmet etmek amacıyla geliştirilen borsada şuan için sadece Bitcoin bulunmakta. Daha sonrasında borsaya onlarca farklı paritenin ekleneceği açıklanmıştı. Alman bankacılık yasalarına tamamen uyumlu olan Börse Stuttgard bünyesine birikim eklemek için yerel bankalar kullanılabiliyor. Bu sayede alışverişlerin daha hızlı bir şekilde tamamlanması hedeflenmekte.

Alman halkının borsaya yüklemiş olduğu tüm paralar Solarisbank üzerinde sigortalı bir şekilde tutuluyor. Bu sayede paraların garantiye alınması sağlanmakta. Olası bir çalınma durumunda bu banka üzerinden kullanıcılara bakiyeleri iade edilebilecek. Borsa, tamamen Almanlara hitap ettiği için tüm sistemler de Alman çalışanlara emanet. Sitenin destek ekibi ve geliştiricileri de neredeyse tamamen Alman çalışanlardan oluşuyor.

Alman Bankalar Kripto Para Saklama Hizmeti Sunabilecek,

https://www.boerse-stuttgart.de/

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

PrimeXBT Baş Analisti Kim Chua: BTC Neden Teşvik Haberlerine Rağmen Yeni Bir Yükseliş Yapmıyor

Advertisements Kripto için iyi bir yıl oldu, BTC, 2017’de yapılan 19.700 $ ‘lık önceki tüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.