Ana Sayfa / Altcoinler / Altcoin Piyasasaları Hareketli | Cardano ve Chainlink Yükselişte
Altcoin Piyasasında Hareketlilik Devam Ediyor | Cardano ve ADA Yükselişte
Altcoin Piyasasında Hareketlilik Devam Ediyor | Cardano ve ADA Yükselişte

Altcoin Piyasasaları Hareketli | Cardano ve Chainlink Yükselişte

Advertisements

Bitcoin’de beklenen çıkışın yaşanmaması ile birlikte altcoin piyasaları hareketlenmeye başladı. Özellikle de Cardano ADA) ve Chainlink (LINK) yatırımcıları hallerinden memnun olsa gerek. Son 24 saate baktığımızda Cardanı (ADA) %24 oranında yükselirken, Chainlink de %13 oranında büyümeyi başardı.

Yazının kaleme alındığı sıralarda Cardano (ADA) 0.13 dolardan işlem görürken, Chainlink (LINK) ise 6.26 dolardan işlem görmekte. Son zamanların en popüler altcoin birimlerinden olan bu ikili bizim yazılarımızda da kendilerine sıkça yer bulmaktaydı. Gerek yaptığı anlaşmalar, gerekse kullanıcıya verdiği vaatler açısından öne çıkan bu ikilinin yaşadığı çıkışa sürpriz demek doğru olmaz. Beklenen bu çıkış son 24 saatte etkisini tekrardan gösterdi diyebiliriz.

Kripto para piyasalarına genel bir bakış attığımızda aslında Bitcoin harici coinlerin düşüş trendinde olmadığını görüyoruz. Kripto para lideri Bitcoin’de beklenen çıkışın görülmemesi nedeniyle uzun bir süredir altcoin piyasalarında yükselişin görünmesi bekleniyordu. Birçok analiste göre de beklenen altcoin trendi çoktan başladı. Artık yatırımcılar Bitcoin yerine kendilerine kısa sürede daha fazla kazanç sağlayabilecek coinleri tercih ediyorlar.

Piyasa değeri bakımından 6. sırada olan Cardano (ADA) son zamanlarda önemli bir çıkış yakalamış durumda. Chainlink (LINK) ise bu sıralamada kendisine 12. sıradan yer bulmayı başardı. Oldukça hareketli anlar geçiren altcoin piyasaları kendisine çok daha fazla yatırımcı çekerken sıralamaların değiştiğini görmemiz dahi mümkün olacaktır.

İlk çıktığı zamandan bu yana eğer Cardano alsaydınız yatırımınız %518 oranında değer kazanacaktı. Bu orana Chainlink’de ise %3.903 oranını bulmuş durumda. Kısacası her iki kripto para birimi de ilk çıktığı günden bu yana kendilerine önemli bir değer kazandırmış diyebiliriz. Bu iki popüler coin son zamanlarda kripto para yatırımcılarının uğrak noktası haline gelmeyi başardı. Son zamanların popüler altcoin birimleri olan Chainlink ve Cardano grafiklerinde kendinize özgü bir çizgi belirleyebilir ve sizler de bu ikiliyle tanışabilirsiniz.

Bitcoin Yatırımcısı İçin Uyarı Çanları Çalıyor, Düşüş Kapıda!

https://coinmarketcap.com/tr/currencies/chainlink/

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

20 Ekim: Bu hafta takip edilmesi gereken 4 altcoin

Advertisements 20 Ekim: Bu hafta takip edilmesi gereken 4 altcoin. Bitcoin (BTC) fiyat hareketleriyle doğru …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.