Ana Sayfa / Altcoinler / Altcoin Sezonu Başladı Mı, Yoksa Çoktan Bitti Mi?
Altcoin Sezonu Başladı Mı Yoksa Çoktan Bitti Mi?
Altcoin Sezonu Başladı Mı Yoksa Çoktan Bitti Mi?

Altcoin Sezonu Başladı Mı, Yoksa Çoktan Bitti Mi?

Son birkaç haftadır özellikle bazı altcoinler Bitcoin’den daha iyi performans göstermeleriyle birlikte oldukça popüler bir konuma geldiler. Bu durum da akıllara altcoin sezonunun başlamış olabileceği sorusunu getirdi. Peki gerçekten altcoin sezonu başladı mı, yoksa çoktan bitti mi? Sizlerle birlikte merak edilen bu soruya birkaç veriyle yanıt vermeye çalışacağız.

Altcoinler Performanslarıyla Göz Dolduruyor

Arcane Research adlı kripto para araştırma firması tarafından 22 Mayıs tarihinde paylaşılan Small Caps Altcoin Endeksi adlı rapora göre altcoinler performanslarıyla göz dolduruyor. Bu rapora göre bazı altcoinler Bitcoin’den çok daha iyi bir performans göstererek yatırımcısının kazanmasını sağladı. Etherum, Litecoin, XRP ve benzeri büyük hacimli altcoinleri hariç tutarak hazırlanan bu listeye göre küçük hacimli altcoinlerin oluşturduğu varlık sınıfı Mayıs ayından bu yana %20 değer kazandı. Bu süreçte Bitcoin sadece 2,57 oranında değer kazanırken az önce saydığımız büyük hacimli altcoinler ise neredeyse yerinde saymış gibi görünüyorlar.

Small Caps Altcoin Endeksi 25 Mayıs 2020
Small Caps Altcoin Endeksi 25 Mayıs 2020

Arcane Research tarafından hazırlanan Small Caps Altcoin Endeksi birkaç gün önce Coinbase tarafından listelenen ve yüzde yüzü aşan büyüme oranıyla dikkatleri üzerine çeken OmiseGo dahil olmak üzere birkaç coini ele aldı. Son iki hafta içerisinde Bitcoin’e kıyasla çok daha iyi bir performans gösteren altcoinlerin yatırım değerlerinin arttığını söylemek mümkün. Artık büyük ölçekli kripto paralarda hareketlenmelerin çok daha zor yaşanması nedeniyle yatırımcıların bir ayağı da altcoinlere kaymış durumda. Bu sayede kısa vadeli hedeflerde bile önemli ölçüde kazanç getirebilecek yatırım modeli oluşturmanın hedeflendiğini söyleyebiliriz. Ayrıca son zamanlarda bu hedef isteneni yapmış gibi duruyor. Bitcoin’e kıyasla çok daha iyi bir performans gösteren orta ve küçük hacimli altcoinler kendisine önemli bir yatırımcı kitlesi çekmeyi başardı. Kripto para borsalarının altcoinleri listelemeye dahil etmesiyle birlikte bu süreç çok daha hızlı bir şekilde işlemeye devam ediyor. Bu verileri ele aldığımızda da altcoin sezonu yakın süreçte gerçekleşecek gibi görünmekte.

Bitcoin’de Boğa Piyasası Sinyalleri | 24 Mayıs Bitcoin Analiz

https://research.arcane.no/

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bugün Yaptığı Çıkış İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bitcoin piyasasında işler halen durgun ilerlerken altcoin piyasaları onun aksine son 24 saat içerisinde oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.