Ana Sayfa / Altcoinler / Altcoinler neden bitcoin’e göre daha iyi performans sergiliyor ?
Piyasa değerlendirmesi yapan usta yatırımcı Selcoin, BitMEX skandalının ardından alınan yasakların Bitcoin'e yarayacağını savundu.

Altcoinler neden bitcoin’e göre daha iyi performans sergiliyor ?

Advertisements

Altcoinler neden bitcoin’e göre daha iyi performans sergiliyor ?

Bitcoin (BTC) olağanüstü bir boğa koşusunun ardından geçen hafta itibariyle düşmeye başladı. Ancak geçtiğimiz saatlerde yaşadığı sert düşüşle bile, hala bir ay önceki seviyesinin çok üzerinde yer alıyor.

Peki altcoin piyasasına ne oluyor? Altcoin fiyatları kaçınılmaz olarak Bitcoin’in fiyatından etkileniyor, ancak ilginç bir şekilde altcoin’ler en son fiyat hareketinde BTC’yi takip ediyor gibi görünmüyor.

LongHash, Messari’nin fiyat verilerini kullanarak, günlük bildirilen işlem hacmi en az 100 milyon dolar olan 69 altcoin’i inceledi. Bunların %33’ü dolar karşısında düşerken, %66’sı yükseliş yaşadı ve bu yükseliş yaşayan 46 altcoin’in yarısından fazlasının dolar karşısında kazandığı değer %10’u buldu.

Fiyat düşüşü yaşayan kripto para birimleri arasında, en sert düşüşü Bitcoin (BTC) yaşadı. Sadece 5 altcoin (wrapped BTC, Dash, Bitcoin SC, Zcash ve Maker) bundan daha fazla fiyat düşüşü gördü.

Diğer bir deyişle, altcoin’lerin %92’si son yedi gün içinde Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Tabii ki, lider kripto para biriminin düşüşü diğer altcoin’lere kıyasla farklı bir şekilde ele alınıyor. Bunlardan birincisi, düşüşün geçici olma ihtimalinin yüksek olması. İkincisi ise, kripto para birimleri arasında liderliği kaybetmek için çok daha fazla düşmesi gerektiği.

Ethereum (ETH) geçen hafta Bitcoin’e kıyasla %22’den fazla artış göstermiş olabilir ancak piyasa değeri dört katına çıksa bile yine de Bitcoin’in gerisinde kalabilir.

Hakkında Hasan

Farklı Makaleler

Hindistan’da Kripto Para Cüzdanlarına El Konuluyor!

Advertisements Hindistan’da Kripto Para Cüzdanlarına El Konuluyor! Kripto para birimleri için düzenlemelerin eksikliği Hindistan’da bir soruna neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.